۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

قیمت خودرو امروز ۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش اندیشه قرن؛ قیمت خودرو امروز ۳ آبان ۱۴۰۲ در آرامش کامل و بدون تغییرات عجیب و غریب گزارش می‌شود. در بازار خودروهای داخلی تعداد اندکی از محصولات، تغییراتی جزئی دارند و همچنین بازار خودروهای مونتاژی در اغلب موارد، هیچ تغییری نسبت به...

قیمت خودرو امروز ۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش اندیشه قرن؛ قیمت خودرو امروز ۳ آبان ۱۴۰۲ در آرامش کامل و بدون تغییرات عجیب و غریب گزارش می‌شود. در بازار خودروهای داخلی تعداد اندکی از محصولات، تغییراتی جزئی دارند و همچنین بازار خودروهای مونتاژی در اغلب موارد، هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد.

از مهم‌ترین اخبار تأثیرگذار روی بازار خودرو، خبر افزایش تعرفه واردات قطعات منفصله خودروهای مونتاژی است. برای مثال خودروهایی با حجم موتور کمتر از ۱.۵ لیتر و داخلی سازی کمتر از ۲۰ درصد، تعرفه واردات از ۲۸ به ۵۱ درصد رسید. این افزایش در تعرفه واردات قطعات خودرو، می‌تواند نرخ تمام شده خودروهای مونتاژی را برای کارخانه افزایش داده شرکت‌های مونتاژی به‌ناچار مجبور به افزایش قیمت درب کارخانه محصولات شوند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز اغلب تغییر زیادی ندارد.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی نارنجی‌پوشان جاده مخصوص محسوب می‌شود و طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت. این خودرو طی سه روز گذشته تنها دو میلیون تومان افزایش داشت؛ اما امروز یک میلیون تومان ارزان شده و روی نرخ ۳۴۸ میلیون تومان ثابت شد.

شاهین G که محصول گران قیمت سایپا به شمار می‌رود، همانند کوییک و دیگر محصولات، از هفته‌های گذشته در محدوده ۵۸۰ میلیون تومان نوسان می‌کند و تغییری ندارد. این خودرو که روز گذشته تنها چهار میلیون تومان کاهش یافته بود، امروز با همان قیمت و روی کانال ۵۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۷i دنده دستی یکی از هاچ‌بک‌های محبوب ایران خودرو بوده که نسبت به رو گذشته، سه میلیون تومان کاهش یافته و به نرخ ۶۰۷ میلیون تومان رسید.

دنا پلاس ۶ دنده توربوشارژ از سدان‌های رده بالای ایران خودرو بوده که روز گذشته تنها دو میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، امروز هم یک میلیون تومان دیگر پایین‌تر آمده و با قیمت ۷۴۱ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار در اغلب موارد نسبت به روز گذشته باثبات است.

جک J4 آپشنال یکی از اقتصادی‌ترین سدان‌های مونتاژی شرکت کرمان موتور است، که روز گذشته حدود ۱۰ میلیون تومان کاهش داشت، امروز هیچ تغییری ندارد و با نرخ ۷۳۰ میلیون تومان درحال معامله است.

هایما S5 دنده‌اتوماتیک کراس‌اوور مونتاژی شرکت ایران خودرو، روز گذشته حدود پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت که امروز آن‌را جبران کرد و با افت پنج میلیونی، به همان قیمت یک میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان رسید.

فردا T5 کراس‌اوور مونتاژی شرکت فردا محسوب می‌شود که تغییرات چندانی در بازار ندارد. این خودرو امروز نیز هیچ تغییری نداشته و با نرخ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومانی روز گذشته به فروش می‌رسد.

فونیکس تیگو ۷ پرو یکی از کراس‌اوورهای گران قیمت مدیران خودرو بوده که حدود ۱۰ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

روزهای کاری هفته، امروز به پایان می‌رسد و بعید است که طی دو روز آتی، نوسان قیمتی در بازار خودرو به چشم بخورد. اما هفته آینده باتوجه به خبر افزایش تعرفه واردات قطعات خودروهای مونتاژی و آغاز دور دوم فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه، حتی درصورتی که تغییری در نرخ دلار صورت نگیرد، احتمالاً نوساناتی در بازار خودرو صورت بگیرد.

مطالب مرتبط