قلعه نویی با تکتیک کارلوس کی روش در تیم ملی استارت زد / بازگرداندن هافبک پرسپولیس به تیم ملی خبرساز شد

پایان رافت پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد تیم ملی فعلی و بازیکنان دعوت شده همان تیم زمان کی روش است و تفاوتی نکرده است.

این پیشکسوت تیم ملی و باشگاه پرسپولیس با اشاره به فهرست تیم ملی برای دو بازی با هنگ کنگ و ازبکستان که به دلیل دعوت از امید ابراهیمی مورد انتقاد قرار گرفته است تاکید کرد: همیشه وقتی لیست تیم ملی اعلام می شود انتقادات هست. می‌شود گفت در خیلی از مواقع این اتفاق می‌افتد اما این انتخاب‌ها نظر خود سرمربی تیم ملی است. در آخر هم هر نتیجه ای کسب شود، خود او باید پاسخگو باشد.

همشهری نوشت: وی افزود: اطمینان دارم قلعه نویی برای دعوت امید ابراهیمی دلایلی دارد. به هرحال ابراهیمی بازیکن باسابقه تیم ملی است که مصدوم شد و جام جهانی را از دست داد. الان هم آخر فوتبالش است اما او تنها بازیکنی نیست که چنین شرایطی دارد. وحید امیری، حاج صفی و کریم انصاری فرد هم سن‌شان بالا است.

قلعه نویی با تکتیک کارلوس کی روش در تیم ملی استارت زد / بازگرداندن هافبک پرسپولیس به تیم ملی خبرساز شد
قلعه نویی با تکتیک کارلوس کی روش در تیم ملی استارت زد / بازگرداندن هافبک پرسپولیس به تیم ملی خبرساز شد

خود شجاع خلیل زاده همین شرایط را دارد و در کل خیلی های دیگر هم اینطوری هستند. می‌گویم شاید دلیل دعوت امید ابراهیمی به خاطر این است که در قطر میزبان جام ملتها بازی می‌کند و از آب و هوا و شرایط قطر آشنا است. ضمن اینکه امیر قلعه‌نویی می خواهد از همه ابزارها برای نتیجه گیری استفاده کند.

رافت تاکید کرد: آنطور که شرایط تیم ملی را ارزیابی می کنیم، پر واضح که نتیجه برای امیر قلعه‌نویی در جام ملتها خیلی مهم است اما شاید بتواند با دعوت ۲-۳ بازیکن با تجربه در کنار جوانان ترکیب خوبی را تشکیل بدهد. شاید اگر سرمربی تیم ملی خارجی بود شرایط فعلی تیم ملی خیلی فرق می کرد و شاهد یک جوانگرایی خوب در تیم ملی بودیم. بازهم باید به نظر مربی تیم ملی احترام گذاشت.

تیم ملی قلعه‌نویی همان تیم کی روش است

او درباره اینکه قلعه نویی می گوید تیم ملی جای جوانگرایی نیست، تاکید کرد: این موضوعی است که سرمربی تیم ملی با همکارانش باید یک برنامه‌ای برایش تدوین کنند. در غیر این صورت این تیم ملی که می‌بینیم همان تیم نسل کی روش است. یعنی دقیق همان تیم کی روش است. همان هایی که جام جهانی بودند. بازیکنانی که با تجربه و هماهنگ تر هستند

وی افزود: داریم آخرین فیفا دی ها خود را پشت سر می گذرانیم و بعد از آن در دی ماه مسابقات جام ملتها را پیش رو داریم جام ملتهایی که برای ما خیلی سخت خواهد بود. چراکه چندین دوره است در این رقابت ها قهرمان نشده ایم.

ماموریت قلعه نویی؛ بازگرداندن هافبک پرسپولیس

طرفداری نوشت: مهدی ترابی تنها هافبک پرسپولیس است که به اردوی تیم ملی دعوت شد. با تصمیم امیر قلعه نویی از پرسپولیس تنها علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان و مهدی ترابی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

در حالی که شنبه شب اسامی تیم ملی به جز بازیکنان پرسپولیس و سپاهان اعلام شده بود، شب گذشته و در پایان هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر، امیر قلعه‌نویی ١٠ بازیکن را از تیم‌های پرسپولیس و سپاهان به اردوی تیم ملی پیش از دیدار برابر هنگ‌کنگ و ازبکستان دعوت کرد که سهم پرسپولیس از این تعداد ۳ بازیکن بود.

با تصمیم امیر قلعه نویی از پرسپولیس تنها علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان و مهدی ترابی به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا گمانه زنی هایی که در مورد دعوت احتمالی سروش رفیعی و محمد عمری به گوش می رسید به جایی نرسد. ضمن این که میلاد سرلک نیز به اردوی تیم ملی دعوت نشد.

اما در این میان نکته ای که جالب توجه به نظر می رسد دعوت مهدی ترابی از میان تمام ستاره های خط میانی پرسپولیس است. به هرحال این یک واقعیت است که اگرچه پرسپولیس در پست مهاجم با کمبود بازیکن همراه است اما در خط میانی و دفاع ستاره های زیادی دارد که هر کدام می توانند به تنهایی بار یک تیم را به دوش بکشند. کما این که مرتضی پورعلی گنجی در خط دفاعی نیز اگر مصدوم نبود قطعا به اردو دعوت می شد.

در ترکیب کنونی پرسپولیس، خط میانی این تیم شاید بزرگ‌ترین پوئن سرخ‌ها محسوب شود که از بازیکنانی کارآمد، تکنیکی و گلساز تشکیل شده است. بازیکنانی مثل سروش رفیعی، سعید صادقی، مهدی ترابی، امید عالیشاه کنار میلاد سرلک و حتی مسعود ریگی قطعا نیاز سرخ پوشان را در این بخش حل می‌کنند.

اما این ستاره‌ها در خط میانی بازی سردرگم و بی‌نتیجه‌ای را دنبال می‌کنند و خبری از پاس‌های راهگشا و طلایی آنها نیست تا مشکل این تیم به جای خلق موقعیت، کمبود مهاجم تلقی شود. به این نفرات وحید امیری را هم باید اضافه کرد که این روزها با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند و البته یاسین سلمانی.

با این وجود مهدی ترابی که اتفاقا او هم این روزها اصلا شرایط خوبی ندارد تنها نماینده خط میانی پرسپولیس در اردوی تیم ملی است و باید دید امیر قلعه نویی می تواند او را به روزهای خوب قبل برگرداند یا نه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا