۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۷

فیلم|لحظه وحشتناک از هوش رفتن گوزن بیچاره در مقابل شیر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ لحظه وحشتناک از هوش رفتن گوزن بیچاره در مقابل شیر را در ادامه ببینید.     ویدئویی که در انتهای این مطلب منتشر شده است ما را به آفریقا می برد. یک شیر در مقابل یک گوزن یالدار قرار گرفته است....

شیر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ لحظه وحشتناک از هوش رفتن گوزن بیچاره در مقابل شیر را در ادامه ببینید.

 

 

ویدئویی که در انتهای این مطلب منتشر شده است ما را به آفریقا می برد. یک شیر در مقابل یک گوزن یالدار قرار گرفته است. آیا گوزن پس از یک تعقیب و گریز در مقابل شیر قرار گرفته است یا خیر، ابتدای این ویدئو مشخص نیست که چه اتفاقی رخ داده است. اما آنچه می بینیم این است که تنها لحظاتی پس از اینکه شیر در مقابل گوزن قرار می گیرد ناگهان این حیوان از هوش رفته و در مقابل شیر روی زمین می افتد!

درباره شیرها

شیر یکی از بزرگ‌ترین، قوی‌ترین و قدرتمندترین گربه‌سانان جهان است که از نظر اندازه بعد از ببر سیبری در رده دوم قرار دارد. آنها بزرگترین گربه های قاره آفریقا هستند.

در حالی که بیشتر گربه های بزرگ شکارچیان انفرادی هستند، شیرها حیواناتی فوق العاده اجتماعی هستند که در گروه های خانوادگی به نام پراید (گله) با هم زندگی می کنند.

دو نوع زیرگونه شیر وجود دارد. یکی از آنها Panthera leo melanochaita نام دارد و در سراسر آفریقای جنوبی و شرقی زندگی می کند. دومین زیرگونه شیر نام علمی پلنگ لئو دارد و در غرب آفریقا، آفریقای مرکزی و آسیا زندگی می کند.

تکامل و منشأ
تصور می شود که شیرها در میان اکثر اعضای خانواده گربه ها از یک اجداد مشترک به نام Proailurus Lemanensis که به “گربه اول” ترجمه می شود نشات می گیرند. این موجود باستانی موجودی گربه مانند بود که نزدیک به ۲۵ میلیون سال پیش روی زمین راه می رفت.

شواهد فسیلی نشان می دهد که اولین گربه شیر مانند در لائتلی در تانزانیا در شرق آفریقا در اواخر پلیوسن (۵.۰ تا ۱.۸ میلیون سال پیش) ظاهر شد.

درباره گوزن یالدار

گوزن یالدار که با نام gnu نیز شناخته می شود، بز کوهی بزرگی است که می تواند تا ۶۰۰ پوند وزن داشته باشد و قد آن به ۸ فوت برسد. نام آنها از مهاجران هلندی در آفریقای جنوبی گرفته شده است که به معنی “جانور وحشی” است.گوزن های یالدار می توانند تا ۵۰ مایل در ساعت بدوند که با سرعت شیر ​​قابل مقایسه است. این حیوانات بیشتر عمر خود را در سفر می گذرانند!

تنها ۱۰ دقیقه پس از تولد، گوساله آنها می تواند شروع به دویدن کند. آنها برای هزاران سال به طور مداوم در امتداد یک حلقه ۵۰۰ مایلی در جستجوی غذا و سرپناه مهاجرت کرده اند.

 

مطالب مرتبط