۱۵:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹

فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح | سامانه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان مسلح / اطلاعیه درباره پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

: زمان واریز حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان لشکری و نیروهای مسلح مشخص شد.

فیش حقوقی کارمندان نیرو های مسلح

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،فیش حقوقی بازنشستگان مسلح همچون باقی مشاغل در دسترس آنها قرار گرفته میشود و آنها میتوانند با مشاهده و دریافت آن اطلاعات شغلی خود را مشاهده کنند. برای فیش حقوقی بازنشستگان مسلح سایتی تعریف شده که با ورود به آن سایت و وارد کردن اطلاعات به صورت غیر حضوری اطلاعات به دستشان میرسد. برای با خبرشدن از جزئیات بیشتر درباره فیش حقوقی بازنشستگان مسلح اندیشه قرن را تا انتها دنبال کنید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان مسلح باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱: ابتدا وارد سایت تامین اجتماعی نیروهای مسلح به آدرس esata.ir شوید و در منوی سمت راست روی گزینه برگ حقوقی بازنشستگان کلیک کنید.

۲: با انتخاب گزینه برگ حقوقی بازنشستگان وارد صفحه زیر می‌شود. در این بخش بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی خود را وارد کنید.

نکته:نام کاربری عبارت است از «شماره شناسائی ۱۳ رقمی مندرج در فیش حقوقی» و رمز عبور عبارت است از «پنج رقم سمت راست کد ملی»، مگر اینکه تغییر داده باشید.

۳: در این مرحله برای دریافت فیش حقوقی، بایستی کد شناسایی ۱۳ رقمی و کد امنیتی را وارد کنید./تجارت نیوز

فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

فیش حقوقی بازنشستگان نیروهای مسلح

جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در سال ۱۴۰۳

میزان افزایش حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری ۲۰ درصد
ضریب حقوق قضات و اعضای هیات علمی ۶ هزار و ۸۷۶ تومان
ضریب حقوق کارمندان دولت ۴۸۲ تومان
حق عائله مندی یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان
حق عائله مندی کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان
حق اولاد ۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان
حق اولاد کارمندان دارای ۳ فرزند و بالاتر یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان
سقف حقوق ۷۰ میلیون
حداقل حقوق شاغلان ۱۰ میلیون
حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ۹ میلیون تومان
حقوق والدین شهدا ۱۵ میلیون

نصب برنامه نرم ­افزاری (اپلیکیشن) سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند اندرویدی نیز روشی دیگر برای دریافت فیش حقوقی محسوب می شود و مشترکین محترم می‌توانند با دریافت و نصب نرم­‌افزار (اپلیکیشن) سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح می­‌توانند نسبت به دریافت اطلاعات برگه­ ی حقوق خود اقدام نمایند.

اطلاعیه درباره پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سازمان تأمین‌ اجتماعی ضمن عرض تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی ریاست محترم جمهور کشور و همراهان شهید ایشان به اطلاع می‌رساند؛ روند پرداخت حقوق مستمری‌بگیران محترم، مطابق ماه‌های قبل در حال انجام بوده و تاکنون بر اساس جدول حروف اعلام شده، تمامی حقوق‌های از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت، با اعمال افزایش حقوق سال جدید به‌طور کامل واریز شده و حروف باقی‌مانده‌ مربوط به روز ۳۱ اردیبهشت نیز، مطابق روال معمول و به ترتیب حروف در حال واریز است.

فیش های حقوقی بازنشستگان کارگری با اعمال افزایش صادر شد.

در این فیش ها، حقوق بازنشستگان به میزان ابلاغی افزایش یافته است؛ حداقل بگیران مشمول افزایش ۳۵.۳ درصدی و مستمری بگیران سایر سطوح مشمول افزایش ۲۲ درصدی به اضافه رقم ثابت شده اند.

گفتنی است هنوز احکام حقوقی جدید بازنشستگان کارگری صادر نشده است؛ مابه التفاوت فروردین نیز ظاهراً قرار است همراه حقوق خردادماه به حساب مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز شود.

در حال حاضر فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سایت تأمین اجتماعی قابل رؤیت است.بازنشستگان با مراجعه به سامانه مربوطه می‌توانند فیش حقوقی خود را دریافت کنند.
بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به آدرس https://es.tamin.ir (https://es.tamin.ir/) و ورود به بخش «فیش حقوقی مستمری‌بگیران» و «مشاهده فیش حقوقی مستمری‌بگیران» می‌توانند فیش حقوقی خود را در ماه‌های مختلف مشاهده و چاپ کنند.

منظور از فوق العاده خاص در فیش حقوقی کارمندان چیست؟

از ابتدای سال ۱۴۰۳ سازمان و اداره‌ای که در آن خدمت می‌کنید از این سیستم امتیازدهی برای ارتقای شما استفاده می‌کند که بر أساس کیفیت کار انجام شده توسط کارمندان می‌تواند به شما ۳ هزار امتیاز بدهد که در ضریب ریالی ضرب می‌شود و همان مبنای تعیین حقوق و مزایای کارمندان و کارکنان دولتی قرار می‌گیرد و معادل ریالی آن به حساب شما ریخته می‌شود که به آن «فوق‌العاده خاص کارکنان و کارمندان دولت» می‌گویند.

در ماده ۶۸ این قانون اینگونه آمده که با پیشنهاد سازمان مربوطه و تصویب دولت امتیاز ویژه برای تا ۲۵ درصد شغل‌ها و برای بعضی از دستگاه‌های اجرایی تا ۵۰ درصد امتیاز حقوق ثابت و فوق العاده مستمر داده شود.

مواردی که دولت و سازمان محل کار کارمندان را موظف می‌کند تا از این امتیاز استفاده کنند این‌ها هستند: «حساسیت کار»، «انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی»، «تأثیر اقتصادی فعالیت‌ها در درآمد ملی»، «ریسک‌پذیری» و «بازار کار داخلی و بین‌المللی».

بر همین أساس مبلغی که به حقوق شما افزوده می‌شود به حقوق دریافتی و تجربه و سابقه کاری مربوط می‌شود و با کارمندان دیگر متفاوت خواهد بود. بر أساس آنچه که کمیسیون تلفیق بودجه تصویب کرده اگر شما کارمندی هستید که حقوقتان تا ۲۰ میلیون تومان نیز می‌رسد، اینگونه تا ۴۰ درصد افزایش حقوق خواهید داشت و اگر بیشتر از آن حقوق می‌گیرید تقریبا ۳۰ درصد به حقوق شما اضافه خواهد شد. فوق العاده خاص، یک و نیم برابر جمع «حق شغل» و «حق شاغل» است./اقتصاد۲۴

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط