۱۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۷

فوری و داغ؛ خبر خوش برای گندم کاران / پول واریز شد/ از ساعاتی پیش پیامک واریز برای گندم کاران ارسال شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از سانا پرس؛سید سعید راد با تأکید بر اینکه حمایت از تولید داخلی محصولات اساسی کشاورزی برای خودکفایی و تأمین امنیت پایدار غذایی را وظیفه خود می‌دانیم، اظهار کرد: هفته گذشته، ۱۰ هزار و ۹۸۶ میلیا...

فوری و داغ؛ خبر خوش برای گندم کاران / پول واریز شد/ از ساعاتی پیش پیامک واریز برای گندم کاران ارسال شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از سانا پرس؛سید سعید راد با تأکید بر اینکه حمایت از تولید داخلی محصولات اساسی کشاورزی برای خودکفایی و تأمین امنیت پایدار غذایی را وظیفه خود می‌دانیم، اظهار کرد: هفته گذشته، ۱۰ هزار و ۹۸۶ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان بابت تحویل گندم پرداخت شد.

وی افزود: در قانون بودجه امسال، تنها ۷۰ هزار میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم پیش‌بینی شده بود، اما در راستای حمایت از کشاورزان، تاکنون ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان گندم خریداری شده که ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه تا امروز بیش از ۷۸ درصد از مطالبات کشاورزان بابت تحویل گندم پرداخت شده است، گفت: کمتر از ۲۲ درصد باقی‌مانده مطالبات گندمکاران نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

راد تصریح کرد: تاکنون ۹۸ درصد مطالبات کشاورزان استان کهگیلویه و بویراحمد، ۹۷ درصد مطالبات کشاورزان استان فارس و بیش از ۷۵ درصد مطالبات کشاورزان سایر استان‌ها پرداخت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی، ضمن عدم واردات برنج خارجی، نسبت به خرید برنج داخلی از کشاورزان ۳ استان شمالی کشور اقدام شده است، اظهار کرد: به این منظور، ثبت سفارش جدید برای انجام واردات برنج خارجی انجام نشده و با تمام توان، پایِ حمایت از تولید محصولات داخلی ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کشاورزان دچار آسیب و خسارت شوند.

وی با اعلام خریداری ۱۰ میلیون و ۳۴۸ هزار تُن گندم از کشاورزان سراسر کشور، خاطرنشان کرد: این مقدار نسبت به سال قبل با ۳ میلیون و ۱۶۴ هزار تُن افزایش از رشدی برابر ۴۴ درصد و نسبت به دو سال قبل نیز با ۵ میلیون و ۸۱۴ هزار تُن افزایش از رشد معادل ۱۲۸ درصد برخوردار بوده است.

مطالب مرتبط