فرهنگیان بخوانند| تمام معوقات طرح رتبه ‌بندی معلمان واریز می‌ شود

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: کار رتبه‌بندی به زودی به پایان می‌رسد و کلیه معوقات این طرح به حساب افراد واریز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛سیدمجتبی هاشمی امروز، ۱۷ آبان در گردهمایی مشترک کارشناس مسئولان و کارشناسان ارزیابی عملکرد. و پاسخگویی به شکایات ادارات آموزش و پرورش استان‌های فارس، هرمزگان و بوشهر در باشگاه فرهنگیان شیراز اظهار کرد. رتبه‌بندی فرایندی سخت و دشوار و دارای بار مالی سنگینی بود. در دولت سیزدهم اجرایی شد هر چند این طرح دارای نواقصی بود اما نظام رتبه‌بندی کار بزرگی بود که دولت سیزدهم آن را محقق کرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد. در بحث رتبه‌بندی جمع‌آوری و بارگذاری مدارک برای برخی مشمولین طرح چالش ایجاد کرده بود. اینکه این مدارک باید در سال‌های قبل تهیه می‌شد. هاشمی با بیان اینکه ۲۶ درصد از حقوق معلمان از محل اجرای رتبه‌بندی است، تصریح کرد. اگر رتبه‌بندی نبود امکان نداشت این حجم از پرداختی‌ها به افراد تعلق بگیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد. کار رتبه‌بندی به زودی به پایان می‌رسد و کلیه معوقات این طرح به حساب افراد واریز می‌شود. فردی که رتبه‌ای را در فرآیند نظام رتبه‌بندی کسب کند. باید در ادامه رتبه خود را حفظ کند تا در ارزیابی مراحل بعدی تنزل رتبه نداشته باشد. لذا باید تلاش کند به رتبه بالاتر ارتقا یابد.

هاشمی ادامه داد: کنکور تمام مسائل تعلیم و تربیت را تحت تأثیر قرار داده است. لذا با اجرای طرح تأثیر نمرات نهایی در کنکور نتایج خوبی احصا شد. می‌توان به موفقیت دانش‌آموزان مناطق محروم در کسب رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد. ارتقای جایگاه کلاس درس و مدرسه نزد دانش‌آموزان اولین نتیجه مطلوب تأثیر ۴۰ درصدی نمرات در کنکور است.

انتصاب مدیران مدارس را به عملکرد مدارس گره زدیم
وی اضافه کرد: در بخش جذب نیروی انسانی نیازمند تغییر فرآیند بودیم. لذا نحوه اجرای مصاحبه‌ها را تغییر دادیم. افراد شایسته‌تری انتخاب شدند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با تشریح راهکارهای تخصصی در امر نظارت و ارزیابی بیان کرد. در راستای تحقق سند تحول، برای اولین بار انتخاب و انتصاب مدیران مدارس را به عملکرد مدارس گره زدیم. و نظارت و ارزیابی بر عملکرد مدیران باید هدفمند، متوازن، مستمر و … باشد.

خبرمرتبط: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با مخیر کردن معلمان بازنشسته به انتخاب «صندوق پس انداز کارکنان دولت» مخالفت کرد!

وی با مقایسه نحوه اعتراض داوطلبان ماده ۲۸ آزمون استخدامی آموزش و پرورش امسال با سال‌های گذشته، افزود. امسال با ایجاد سامانه‌ای ویژه اعتراضات، نظم خاصی به فرایند اعتراضات داده شد. این یک کار مدیریتی اثرگذار بود.

هاشمی تصریح کرد: ارزشیابان هر اداره معیار و شاخص آموزش و پرورش هستند. لذا عوامل این حوزه باید با تحلیل مسائل، نهایت دقت را در پاسخگویی داشته باشند. در انجام وظیفه، اهداف تعلیم و تربیت را مورد توجه قرار دهید. مدیریت خوب مسائل، نتایجی را به دنبال خواهد داشت. موجب رفع خستگی در فعالیت‌ها می‌شود./ نواندیش

پایان/*

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

 1. هنوز هم دست از دروغ برنمی‌دارند این کذابان، تمام کارهای رتبه بندی و ریل گذاری آن در دولتهای قبل انجام شده بود واین دولت میوه چین کشته دیگران است ، با این همه هنوز بازنشستگان از این دیگ چوبی حلوایی نخورده اند، جناب بازرس

  1. کجا در دولت قبل کارهای رتبه بندی انجام شده بود !!!!!
   بیش از ۱۰ سال بود داشت خاک میخورد ، دولت رئیسی اونو احیا کرد 👌
   وگرنه که
   روحانی رسما معلمان را سربار جامعه می‌دانست!
   میگفت اگه کسی بگه حقوقمون کمه ، بذاره بره !!!!!
   داشت دانشگاه فرهنگیان رو جمع میکرد ، رهبر نذاشت !
   وگرنه الان همین تعداد معلم هم نداشتیم

 2. جناب هاشمی ۱۷ابان تا الان ۲۱ابان هم تمامه این بزودی یعنی چه؟چند روزه،؟به زودی فوقش ۴۸ساعت است،این بزودی ما را تحقیر کردید حساب و کتاب ما که ۱۲ماه پیش تمام می کردید گرو گرفتید که چی؟این بزودی ها همیشه بوده اما اتفاق نیفتاده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا