شرایط استخدام معلمان عوض شد | وجود معلم حق‌التدریس آزاد ممنوع است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه توسعه هفتم تصویب کردند که به کارگیری هرگونه نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی را ممنوع کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی برنامه توسعه هفتم تصویب کردند که به کارگیری هرگونه نیروی جدید از طریق خرید خدمات آموزشی، حق‌التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی در مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی دولتی را ممنوع کردند.

همچنین نمایندگان مجلس با بند (ث) ماده ۸۸ این لایحه را تصویب کردند و ماده ۳۵ هم به پیشنهاد نمایندگان حذف شد. بر این اساس صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی معلمان علاوه بر گزینش در بدو خدمت، در سنوات خدمت نیز احراز می‌شود.

بند (ث) ماده ۸۸ بدین شرح است: صلاحیت‌های عمومی، حرفه‌ای و تخصصی معلمان علاوه بر گزینش بدو خدمت، در طول سنوات خدمتی در قالب اعطای گواهینامه صلاحیت حرفه معلمی و نظام ارزیابی مشارکتی و براساس نظام رتبه بندی معلمان و آیین‌نامه انضباطی خاص معلمان که به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش تهیه می‌شود و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رسد، احراز می‌شود. با اجرای این بند، معلمان مشمول آیین‌نامه مصوب یادشده می‌شوند.

در ادامه رسیدگی جزییات لایحه برنامه هفتم، وزارت آموزش و پرورش مکلف شد، دست کم معادل تعداد معلمانی که به طرق مختلف (بازنشستگی، بازخریدی، استعفا، اخراج) و سایر موارد از خدمت در آموزش و پرورش خارج می‌شوند، صرفاً از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی استخدام کند.

پایان/*

منبع:خبرملت

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام..فقط باید عرض کنم که… ای نشسته صف اول به عدالت برخیز … اگر نهضتی های بعد از ۹۲ایثارگران حقشان بود که استخدام بشن پس ما آموزش دهنده های غیر ایثارگر هم حق استخدام داریم .چون کار همه ی ما آموزش دهنده ها جهادی هست،جهاد هم یک نوع ایثار هست ..چون ما هم از خودمان گذشتیم و ایثار کردیم که با حقوق خیلی ناچیز و پرداخت هزینه رفت و آمد از جیب خودمان، هم به دنبال شاگرد بودیم هم اینکه آنها را باسواد کردیم پس چه کسی باید حرف دل ما آموزش دهنده های نهضت را درک کند .نمیدانم چرا در این زمانیکه مدارس با بحران کمبود نیرو مواجه هستند دولت به فکر تعیین تکلیف ما نیست؟

دکمه بازگشت به بالا