سیستم بازی پرسپولیس صدای کاپیتان سرخ پوشان را هم درآورد| یحیی هیچ برنامه ای برای گلزنی نداشت

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرخپوشان برنامه‌ای برای رسیدن به گل برابر تیم نفت آبادان نداشتند و تساوی نتیجه خوبی برای پرسپولیس نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛حمید درخشان پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره تساوی سرخپوشان برابر تیم صنعت نفت آبادان اظهار کرد: این بازی چنگی به دل نزد. با توجه به اینکه پرسپولیس مقابل یک تیم ۱۰ نفره بازی کرد، متاسفانه این نتیجه خوبی برای این تیم نیست. پرسپولیس با وجود اینکه مالکیت توپ را داشت، اما برنامه‌ای برای رسیدن به گل در خط جلو نداشت و متاسفانه در یکسری از دقایق بد بازی کرد.

عدم جاگیری مناسب خط دفاع پرسپولیس فرصت را به نفت آبادان داد

او افزود: تیم پرسپولیس  می‌توانست به گل‌های بیشتر برسد، اما این اتفاق رخ نداد. همچنین نتیجه بازی ۲ بر یک خطرناک است و یک اشتباه کنید حریف به گل می‌رسد و همین اتفاق هم افتاد و در یک ارسال، عدم جاگیری مناسب خط دفاعی پرسپولیس  این فرصت را به صنعت نفت داد که  به گل برسد. سرخپوشان مالکیت توپ را داشتند، اما از این مالکیت نتوانستند به خوبی استفاده کنند و بیشتر سعی می‌کردند در عرض بازی کنند که اشباع شده  و به این تاکنیک قانع بودند.

 پرسپولیس به گل دوم خود اکتفا کرده بود

درخشان تصریح کرد: پرسپولیسی‌ها می‌توانستند بهتر از این بازی کنند و بیشتر به گل برسند، اما  فرصت‌های زیادی را برای رسیدن به گل خلق نکردند و به گل دوم خود  اکتفا کرده بودند که در نهایت گل دوم نمی‌تواند حاشیه امنیت باشد و به خاطر همین  با غفلت  و اشتباه خط دفاعی، تیم صنعت نفت آبادان توانست به گل تساوی برسد. تیم صنعت نفت آبادان خیلی خوب دفاع کرد و به نظرم این تیم خیلی باشهامت برابر پرسپولیس بازی کرد.

هافبک های پرسپولیس نمی توانند برای مهاجمان موقعیت گل ایجاد کنند

سیستم بازی پرسپولیس صدای کاپیتان سرخ پوشان را هم درآورد| یحیی هیچ برنامه ای برای گلزنی نداشت
سیستم بازی پرسپولیس صدای کاپیتان سرخ پوشان را هم درآورد| یحیی هیچ برنامه ای برای گلزنی نداشت

پیشکسوت پرسپولیس درباره علت ناکامی سرخپوشان در کسب برد گفت: فقط خط هافبک پرسپولیس خیلی نمی‌تواند مهاجمان را در موقعیت گل قرار بدهد. متاسفانه ۳ هافبک پرسپولیس  از جمله سرلک، رفیعی و ریگی فقط تخریب و درگیری را خوب بلد هستند، اما نمی‌توانند در عمق بازی کنند. به نظرم آن‌ها فقط در عرض بازی می‌کنند و سروش هم بازی اش مثل ۲ هافبک شده و به جای اینکه توپ را در عمق ارسال کند در عرض بازی می‌کند. فکر می‌کنم این تاکتیک آن چنان فرصتی را به مهاجمان نمی‌دهد که جلوی دروازه حریف نزدیک و خطرساز شوند. به هر حال این نکته اهمیت دارد  که پرسپولیس از این مسئله دور است. به نظرم باید گل محمدی این نقطه ضعف را حتما درست و اصلاح کند که بتواند  تیمش در عمق به جای عرض  بازی کند.

منبع:اندیشه معاصر

پایان/*

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا