۰۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

سورپرایز حدید از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ محمدرضا پورابحیمی افزود: میزان این افزایش در سال اول ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم ۳۰ درصد خواهد بود. به گفته وی، از پایان سال سوم حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس ضریب ۹۰ درصد شا...

حقوق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ محمدرضا پورابحیمی افزود: میزان این افزایش در سال اول ۴۰ درصد، در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم ۳۰ درصد خواهد بود.

به گفته وی، از پایان سال سوم حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی بر اساس ضریب ۹۰ درصد شاغلان پرداخت می شود.

وی ادامه داد: همانطور که روز گذشته بر اساس قانون دولت تصمیم برای بازنشستگان دولتی گرفته شد، امیدواریم این پیشنهاد در صحن علنی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی که قانون خاصی دارند به رای نمایندگانی برسد. .

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی تصریح کرد: مصوبه صحن علنی در این خصوص امروز و فردا ارائه می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه پیش بینی افزایش حقوق سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون خاصی صورت گرفته است، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است از طریق شورای عالی کار و سازمان عالی تامین اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهد. . از این رو شورای رفاه اجتماعی متن پیشنهادی این افزایش حقوق را با رعایت مفاد قانونی تهیه و به رئیس مجلس ارائه کرد.

این گزارش دریافتی به ایرنا حاکی از آن است که صبح امروز (سه شنبه) پیشنهاد پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی برنامه هفتم مبنی بر لزوم افزایش حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بر اساس مفاد قانونی این قانون. سازمان از طریق وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، شورای عالی کار، شورای عالی رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

رئیس مجلس همچنین اظهار داشت: پیشنهاد این اداره باید در تصمیم گیری های مربوط به بازنشستگان کشوری اعمال شود.

 

 

مطالب مرتبط