۱۶:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

سن بازنشستگی تغییر کرد | خبر فوری درباره افزایش سن بازنشستگی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛سن بازنشستگی در ایران طی دوره های مختلف بنا بر پنجره جمعیتی آن دوره تعیین شده است. با توجه به آنکه جمعیت ایران رو به پیری می رود احتمال کاهش سن بازنشستگی در سالهای آینده دور از انتظار است. سن بازن...

سن بازنشستگی تغییر کرد | خبر فوری درباره افزایش سن بازنشستگی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛سن بازنشستگی در ایران طی دوره های مختلف بنا بر پنجره جمعیتی آن دوره تعیین شده است. با توجه به آنکه جمعیت ایران رو به پیری می رود احتمال کاهش سن بازنشستگی در سالهای آینده دور از انتظار است. سن بازنشستگی به تازگی تغییر کرده است. سن بازنشستگی برای زنان و مردان متفاوت است. برای اطلاع از تازه ترین خبرها درباره سن بازنشستگی با ما همراه باشید.

بر اساس مصوبه امروز (شنبه ۲۸ آبان) مجلس، سن بازنشستگی افزایش خواهد یافت.

نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه طی مصوبه‌ای به منظور کاهش ناترازی صندوق‌های بازنشستگی، سن بازنشستگی را برای گروه‌های مختلف افزایش دادند. اگر این مصوبه مجلس مراحل قانونی شدن را طی کند، سن بازنشستگی در ایران برای گروه‌های مختلف (بسته به میزان سنوات کاری فعلی) تغییر ملموسی خواهد کرد.

جزئیات این افزایش از قرار زیر است:

بر این اساس: ۱. بیمه پردازانی که ۲۸ تا ۳۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنها برای بازنشستگی اضافه نمی‌گردد.

۲. بیمه پردازانی که ۲۵ تا ۲۸ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی دو ماه اضافه می‌گردد.

۳‌. بیمه پردازانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی سه ماه اضافه می‌گردد.

۴. بیمه پردازانی که مطابق قوانین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی چهارماه اضافه می‌گردد.

۵. بیمه پردازانی که مطابق قوانین تا ۱۰ سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستگی پنج ماه اضافه می‌گردد.

تبصره-۱ اجرای تمام یا بخشی از احکام فوق الذکر مشروط بر آن است که سن بیمه شده در زمان بازنشستگی برای مردان از ۶۲ سال و برای زنان از ۵۵ سال بیشتر نباشد.

تبصره‌-۲ اصلاحات فوق در قوانین صندوق‌‌های بازنشستگی به استثنای صندوق‌هایی که حداقل سن بازنشستگی بیمه شدگان آنها از ارقام مذکور در تبصره (۱) بیشتر است به صورت دائمی اعمال می‌گردد.

تبصره‌-۳ ایثارگران و مشمولان قوانین سخت و زیان آور مشمول قوانین خاص خود هستند.

پایان/*

منبع:اکو ایران

مطالب مرتبط