۲۲:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

سایت فیش حقوقی فرهنگیان | ورود به سامانه فرهنگیان

فیش حقوقی، فراتر از یک سند اداری، ابزاری است که شفافیت و اعتماد میان کارفرما و کارکنان را تقویت می‌کند. این سند، با ثبت دقیق مزایا، کسورات و مالیات‌ها، به کارکنان این امکان را می‌دهد تا از حقوق قانونی خود آگاه و نسبت به تعهدات مالی خود شف...

رتبه بندی معلمان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، فیش حقوقی یکی از مهم ترین بخش های کار است، با فیش حقوقی میتوان اطلاعات زیادی درباره کار خود به دست آورد مانند ساعت کاری اضافه کاری بیمه و باقی حقوقات فرد در آن ذکر شده است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید .

معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir

برای معرفی سامانه فیش حقوقی فرهنگیان my.medu.ir می توان بیان کرد که این فیش دارای اطلاعات بسیار مهمی در زمینه میزان درآمد فرهنگیان، میزان مبلغ های کسر شده از حقوق فرهنگیان و میزان حقوق اضافه شده به حقوق فرهنگیان است. به همین خاطر فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در بازه های زمانی مختلف قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارند. در گذشته فیش حقوقی از طریق سامانه های پراکنده و مختلفی انجام می شد و یا فرهنگیان برای دریافت فیش حقوقی خود می بایست به اداره های آموزش و پرورش استان خودشان مراجعه می کردند.

فیش حقوقی

ورود به سامانه فیش حقوقی تامین اجتماعی eservices.tamin.ir

تا سال گذشته معلمان و فرهنگیان می توانستند با ورود به سامانه fish.medu.ir اقدام به دریافت فیش حقوقی خود نمانید، اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه ای و راه اندازی سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش و یا مای مدیو که سایتی جامع برای بسیاری از متقاضیان استفاده از خدمات آموزش و پرورش مانند دانش آموزان، والدین و معلمان است، آموزش و پرورش امکان دریافت فیش حقوقی با کد پرسنلی و کد ملی را نیز از طریق این سامانه میسر نموده است. متقاضیان می توانند با ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان، به راحتی و با وارد کردن شماره کدملی و کد پرسنلی خود، اقدام به دریافت فیش حقوقی نمایند.

لازم به ذکر است که سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به نشانی اینترنتی my.medu.ir یک سامانه جامع می باشد، به طوری که تمامی فرهنگیان و معلمان آموزش و پرورش در سطح کشور و در هر مقطع تحصیلی می توانند با ورود به این سامانه، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. داوطلبان توجه داشته باند که برای ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان داشتن کد پرسنلی و کد ملی فرهنگیان ضروری می باشد.

پس از وارد کردن کد ملی و شماره پرسنلی معلمان در این سامانه، امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به صورت غیر حضوری در این سایت مذکور امکان پذیر خواهد شد. همچنین، فیش حقوقی فرهنگیان در تمامی سال های تحصیلی در این سامانه قرار داده شده است که فرهنگیان می توانند با انتخاب سال مورد نظر خود، فیش حقوقی خود را دریافت نمایند.

<p>فیش حقوقی معلمان یک برگ الکترونیک حاوی جزئیات خالص دریافتی معلمان بارنشسته و شاغل به همراه اطلاعات بیمه و موارد دیگر می باشد. دبیران این قابلیت را داشته تا با مراجعه به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی به این فیش دسترسی پیدا کنند. افراد جهت دریافت فیش حقوقی از سایت های مرتبط نیاز به طی مراحل ورود داشته که در ادامه در ارتباط با ورود به سامانه فیش حقوقی معلمان فرهنگی شاغل و بازنشسته توضیح داده می شود.

معلم بازنشسته جهت دریافت فیش حقوقی خود بایستی به سامانه بازنشستگی کشوری مراجعه نماید. برای انجام این کار ابتدا نشانی eservices.cspf.ir را در مرورگر اینترنتی تلفن همراه یا سیستم رایانه خود وارد می کند.

نحوه دریافت از طریق سایت my.medu.ir

اگرچه در دوره های قبل، دریافت فیش حقوقی قشر فرهنگی تنها از طریق مراجعه حضوری به اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه محل خدمت وی و یا به کمک مدیر مدرسه محل خدمت انجام می شد اما اکنون فرهنگیان محترم جهت دریافت فیش حقوقی خود می توانند از سایت دریافت فیش حقوقی آموزش و پرورش اقدامات لازم را انجام دهند که روند انجام این امر به صورت زیر می باشد.

نکته: داشتن اطلاعات ثبت نامی معلمان آموزش و پرورش در سامانه همگام هنگام ورود به سامانه فیش حقوقی فرهنگیان الزامی است.

به سامانه my.medu.ir مراجعه کرده و پس از انتخاب نقش خود به عنوان معلم، کد ملی (نام کاربری)، رمز عبور که همان گذرواژه سامانه رتبه بندی معلمان است و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه درج نموده و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

در ادامه بر روی آیکون فیش حقوقی کلیک نمایید.
لیست نمایش داده شده، دریافتی ماهانه شما را نشان می دهد که جهت مشاهده جزئیات و تهیه پرینت می توانید بر روی + سبز رنگ کلیک کنید.

نکته: لازم به ذکر است که دریافت این فیش از طریق شماره حساب ممکن نخواهد بود و متقاضیان، درصورت عدم تمایل به دریافت اینترنتی می توانند با مراجعه به اداره آموزش و پرورش نسبت به دریافت حضوری آن اقدام نمایید.

دریافت گذرواژه همگام جهت اخذ

گذرواژه سامانه  همان رمز عبور سامانه همگام می باشد. در صورت فعال نبودن این گذرواژه، پیامی تحت عنوان “پنل شما در سامانه همگام فعال نیست” دریافت خواهید کرد که در این حالت شما ملزم به تعریف یک گذرواژه هستید. برای انجام این کار از فرآیند زیر پیروی کنید.

پس از مراجعه کردن به سامانه همگام به آدرس hamgam.medu.ir، از طریق منوی “ورود” وارد سامانه شوید.

در نهایت گزینه “تغییر کلمه عبور” را انتخاب کرده و گذرواژه دلخواهتان را تعیین و تایید نمایید.

در این حالت، رمز یا همان گذرواژه سامانه همگام شما فعال خواهد شد. آن را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید؛ چرا که در دفعات بعدی ورود به سامانه به آن نیاز خواهید داشت.

اگر از صحت اطلاعات درج شده اطمینان کامل دارید ولی مجددا با پیامی تحت عنوان “عدم ثبت اطلاعات فرهنگی” رو به رو می شوید، لازم است برای رفع این مشکل به کارشناس هوشمندسازی اداره فناوری اطلاعات منطقه خود مراجعه فرمایید.

نکته: دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بدون رمز عبور امکان پذیر نیست!

بازیابی رمز عبور در سامانه

چنانچه متقاضیان به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش نموده و از دست بدهند، می توانند با طی نمودن مراحل ذیل، جهت بازیابی آن اقدام نمایند.

ورود به آدرس اینترنتی my.medu.ir و فشردن عبارت “رمز خود را فراموش کرده اید؟

کد ملی، کد پرسنلی و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای نمایش داده شده درج نموده و پس از گزینش یکی از آیکون های دلخواه، بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید. در ادامه رمز جدید برایتان ارسال می گردد.

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط