۱۸:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۳

روش های شگفت انگیز برای لاغری شکم

به گزارش اندیشه قرن؛ اگر متوجه کمی افزایش دور کمرتان شدید ، قطعاً می دانید که این موضوع به راحتی می تواند اعتماد به نفس شما را خراب کند اما تنها این مسئله مربوط به زیبایی شما نیست که مشکل دار شده – چربی شکمی واقعاً می تواند ریسک ابت...

روش های شگفت انگیز برای لاغری شکم

به گزارش اندیشه قرن؛ اگر متوجه کمی افزایش دور کمرتان شدید ، قطعاً می دانید که این موضوع به راحتی می تواند اعتماد به نفس شما را خراب کند اما تنها این مسئله مربوط به زیبایی شما نیست که مشکل دار شده – چربی شکمی واقعاً می تواند ریسک ابتلا به بیماری های قلبی ، دیابت نوع ۲ و برخی انواع سرطان ها را افزایش دهد . به همین دلیل است که باید هر چه زودتر با آن مقابله کنید که خوشبختانه راه هایی برای خلاص شدن از این اضافه وزن وجود دارد که حتی برای افراد تنبلی که دوست ندارند از تختشان بیرون بیایند هم جذابیت دارند.

ما در این قسمت از بخش تناسب اندام نمناک ۷ تکنیک ماساژ موثر را کنار هم قرار دادیم تا به شما کمک کنند با چربی اضافی شکم خود خداحافظی کنید.

۷ تکنیک ماساژ برای لاغری شکم
۱. تحریک گردش خون در شکم :

دست هایتان را به هم بمالید تا روی سطح انگشتان و کف دستتان گرم شود و زمانی که دستان شما به اندازه کافی گرم شدند ، آن ها را در جهت چرخش های عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف ناف تان مالش دهید.این ماساژ را برای ۲ تا ۳ دقیقه انجام دهید.

ماساژ شکم

۲. خلاص شدن از شر نفخ :

نقطه ای را پیدا کنید که ۴ انگشت بالای ناف شما قرار دارد و بعد این نقطه را برای ۲ تا ۳ دقیقه در جهت عقربه های ساعت وبرای همین مدت در خلاف جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید .

۳.دور کمر خود را لاغر کنید :

هر دو دستتان را در دو طرف شکم خود قرار دهید و کف دست هایتان را روبروی هم بگذارید و بعددست هایتان را به طرف یکدیگر فشار دهید تا شکمتان بین آن ها فشره شود .

این کار را ۳ تا ۵ بار انجام دهید و سپس شکم خود را با هر دو دست بگیرید و آن را تکان دهید و این کار را برای ۱۰ تا ۱۵ ثانیه انجام دهید .

۴. چربی خود را نیشگون بگیرید:

هر دو طرف شکم خود را با هر دو دستتان بطور همزمان نیشگون بگیرید و این نیشگون گرفتن های کوچک را در تمام ناحیه تا پایین شکم انجام دهید و این نوع ماساژ را برای ۲ تا ۳ دقیقه ادامه دهید .

آب کردن شکم

۵. ماساژ لنفاوی انجام دهید :

نوک انگشت خود را روی دو طرف شکمتان قرار دهید و به آرامی شروع به ماساژ دادن به سمت بالا و به سمت قلب خود کنید و این کار را ۵ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

سپس دست هایتان را بر روی هر دو طرف پهلوی باسن قرار دهید و از انگشتان خود برای بالا کشیدن پوستتان به سمت زیربغل هایتان استفاده کنید و بعد از کشش دادن پوستتان به سمت استخوان ران ، دست تان را بالاتر ببرید و مجددا تکرار کنید و این کار را ۵ تا ۷ بار در امتداد هر طرف بدن خود انجام دهید.

۶. ماساژ چینی را امتحان کنید :

یکی از دستانتان را روی ناف خود بگذارید و با استفاده از فشار محکم ، از دو انگشت خود برای مالش نافتان در دایره ه ای کوچک استفاده کنید و به تدریج دایره های اطراف را گسترش دهید و از ناف خود به بیرون حرکت کنید و این ماساژ را به مدت ۲ دقیقه انجام دهید .

۷. از نقاط فشاری استفاده کنید :

شما می توانید یک رن ۶، رن ۴ و رن ۳ را در حدود ۲، ۴ و ۶ سانت پایین تر از ناف خود پیدا کنید.

نقاط Ki 16 در هر دو طرف ناف شما قرار دارند و حدود ۱ سانت از ناف فاصله دارند.

نقاط زیگونگ را می توان در هر دو طرف شکم و ۶ سانت پایین تر از ناف و ۴ سانت به سمت هر دو طرف یافت.

۲ انگشت را روی هر نقطه بگذارید و به آرامی آن منطقه را ماساژ دهید و برای چند دقیقه فشار وارد کنید و آن را نگه دارید و مجددا برای هر نقطه این کار را تکرار کنید .

چگونه می توان سریعا شکمی تخت داشت
موثرترین راه برای انجام ماساژ، دراز کشیدن بر روی کمر روی تخت خواب و یا زمین است و همچنین می توانید آن را زمانی انجام دهید که جلوی آینه ایستاده اید.

هرگز بعد از غذا خوردن ماساژ انجام ندهید .

برای گرفتن بهترین نتیجه، شکمتان را دو بار در روز، قبل از صبحانه و درست قبل از خواب ماساژ دهید و برای افزایش تاثیر سعی کنید از ترکیبی از روغن های گریپ فروت و مرکبات برای انجام ماساژ استفاده کنید.

هشدار :

اگر دردی در معده تان احساس می کنید و یا از بیماری هایی مثل لخته های خونی در پا ها یا قلب ، نارسایی کلیه ، پوکی استخوان ، فشار خون بالا ، آندومتریوز و یا عفونت های التهابی رنج می برید ، ماساژ انجام ندهید.

مطالب مرتبط