روش درست بار زدن وانت بار

بار زدن وانت بار مسئله مهم برای رانندگان خودروهای سنگین و شرکت‌های باربری است. همه ما شاهد بار زدن غیر اصولی و خطرناک بوده ایم که گاهی اوقات نیز سوژه رسانه‌ها شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،رانندگان وانت بارها همیشه باید وزن محموله را بررسی کنند تا مطمئن شوند که از حداکثر وزن بار خودروشان بیشتر نباشد. مقدار وزنی که یک خودرو می تواند حمل کند در دفترچه راهنما هر خودرو نوشته شده است. وانت بار اگر لازم باشد باید دو بار با کامیون از مبدا به مقصد بروید و بیایید تا همه وسایل منتقل شوند اما بیش از حد نباید بار بزند چون این کار بسیار خطرناک است و به وسایل نیز آسیب می‌زند.

با توجه به شرایط حال حاظر پیشنهاد می‌کنیم رعایت نکات حمل اثاثیه در اندیشه قرن را مطالعه کنید.

مراحل بارزدن وانت بار
در ادامه آموزش مهار بار برایتان آمده است:

  • اتوبار خود را آماده کنید و هر نوع وسایل اضافی را از آن خارج کنید وسیستم‌هایی که برای بستن بار ماشین است را بررسی کنید .
  • یک نرده مناسب نصب کنید. این نرده در زمانی که کالایی سنگین وارد وانت بار می شود، از آن در برابر سایش و فرورفتگی محافظت می کند و فضا را بازتر می‌کند.
  • از کفپوشهای غیر لغزنده استفاده کنید تا بدنه پشتی خودرو آسیب کمتری ببیند و در هنگام ترمز وسایل سر نخورند.
  • اگر می‌خواهید ظرفیت وانت بار خود را زیاد کنید دو طرف وانت بار خود را نرده نصب کنید.
  • اگر می‌خواهید مواد غذایی حمل کنید حتما یک کولر در پشت وانت خود نصب کنید.
  • یک پوشش محافظت کننده بخرید و روی وانت بار خود نصب کنید. این پوشش از بار شما محافظت می کند و در برابر آب و هوا هم مقاوم است.
  • از ضامن یا تسمه فلزی برای بستن بار سنگین استفاده کنید. این تسمه‌ها می‌توانند بارهای سنگین و نامتعادل را به خوبی محکم کنند .
  • سعی کنید بار خود را از دو طرف ببندید، تا از تکان خوردن بار جلوگیری کنید.
  • سعی کنید از راحت ترین و مستقیم ترین مسیرهای ممکن عبور کنید و تا حد امکان از عبر از مکان‌های پر پیچ و خم بپرهیزید.
  • برای اینکه چیزهای با ارزش کمتر دیده شوند آن‌ها را در پشت صندلی وانت بار چهار در بگذارید.

اقدامت لازم جهت بار زدن درست وانت بار
با توجه به محدودیت وزن خودرو باید بار بزنید. مقدار وزنی که هر کامیون می تواند حمل کنید با تقسیم وزن خالص کامیون بر نرخ کلی وزن کامیون بدست می آید.
تایرهای کامیون‌ها و وانت بارهای مخصوص اسباب کشی قابل تنظیم هستند. وزن زیاد ممکن است تایرها را متورم کند که موجب از دست رفتن کنترل فرمان و کنترل خودرو در سرعت بالا می شود. بنابراین با اضافه و کم کردن فشار از وقوع این جریان جلوگیری می‌کنیم.
برای بار زدن ابتدا وسایل سنگین را بار می‌زنیم و سعی می‌کنیم نزدیک به دیواره‌های ماشین باشد. کارتن‌های سبک‌تر را روی کارتن‌های سنگین‌تر می‌گذاریم. باید وزن بار را به صورت مساوی در سمت راست و چپ توزیع کنیم و هیچ چیز نباید در ارتفاع بالا باشد. سعی کنیم کارتن و جعبه‌ها را محکم ببندیم و آن‌ها چسب بزنیم تل در طول مسیر باز نشود.
حتما روی بار را در اخر بپوشانند و بهتر است از یک پارچه ضخیم ضد آب برای پوشاندن روی محموله استفاده کنید
اگر کامیون اثاث کشی تان سر باز است، با طناب روی وسایل را به زیر ماشین ببندید.

نحوه‌ مهار انواع بارهای مختلف
در ﻣﻬﺎر ﺑﺎرﻫﺎ، ﺑﻨﺪ و تسمه‌ها ﺑﺎﻳﺪ در ﺟﻬﺎت ﻣﺨﺎﻟﻒ و ﺑﺎ زاوﻳه ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺴﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ و به جابجایی گیاهان توجه کنید. در ﻣﻬﺎر ﺑﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﺴﺎله اﺻﻄﻜﺎک اﻳﺠﺎد می‌کنند ، ﻫﺮ ﭼﻘﺪر زاوﻳﻪای ﻛﻪ ﺑﻨﺪ ﺑﺎ راﺳﺘﺎی اﻓﻖ ﻣﻲﺳﺎزد، ﺑﻪ زاوﻳه ﻋﻤﻮد ﻧﺰدیک‌تر ﺑﺎﺷﺪ، ﻧﻴﺮوی ﻓﺸﺎری ﺑﻨﺪ ﺑﺰرگ‌تر و ﻛﺎرآﻳﻲآن، در ﻣﻬﺎر ﺑﺎر، ﺑﻴﺸﺘﺮ می‎‌شود.

به صورت جداگانه در مورد  نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی صبحت کرده‌ایم.

سخن آخر
در بالا روش درست بارزدن وانت بار و نحوه استاندارد آن توضیح داده شده است. اگر قصد باربری و اسباب کشی با وانت بار یا کامیون را بدون دغدغه را دارید می توانید درخواست خود را در سایت خدمت از ما ثبت کنید تا در گوتاهترین زمان و با بالاترین کیفیت از خدمات ماشین باربری ما بهرهمند شوید.
پایان/*

اندیشه قرن را در تلگرام دنیال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا