۲۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

روانشناسی هواداری: چرا ما اینقدر به شخصیت های داستانی اهمیت می دهیم؟

روانشناسی هواداری: چرا ما اینقدر به شخصیت های داستانی اهمیت می دهیم؟ این مطلب در مورد روانشناسی هواداری است. ما به نحوه عملکرد ذهن یک هوادار نگاه می کنیم. ما با کارشناسان در مورد وابستگی های ذهنی و ارتباطی که طرفداران با نمایش ها و شخصیت ...

شخیت های کارتونی روانشناسی

روانشناسی هواداری: چرا ما اینقدر به شخصیت های داستانی اهمیت می دهیم؟ این مطلب در مورد روانشناسی هواداری است. ما به نحوه عملکرد ذهن یک هوادار نگاه می کنیم. ما با کارشناسان در مورد وابستگی های ذهنی و ارتباطی که طرفداران با نمایش ها و شخصیت های داستانی مورد علاقه خود دارند صحبت می کنیم.

به علاوه، دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک نفر طرفدار یک شخصیت داستانی می شود. ما در مورد آن صحبت خواهیم کرد، و اینکه چگونه فن ها در طول زمان تکامل یافته اند. در نهایت، نگاهی به انواع احساسات طرفداران و نحوه ابراز آن‌ها در داستان‌های تخیلی و متحول‌کننده.

کارتون‌ها سرشار از آزادی هستند.

در پردازش شخصیت و فضای کارتون‌ها مطلقا هیچ محدودیتی وجود ندارد. شخصیت‌ها می‌توانند کارهایی را انجام دهند که در دنیای واقعی امکان ناپذیر است. آنان می‌توانند با وجود جثه بزرگ از مسیرهای باریک رد شوند، بارها بمیرند و زنده شوند، به فضا سفر کنند و بدون نگرانی از سلامت هرچه می‌خواهند بخورند. این عدم محدودیت به افراد این امکان را می‌دهد تا ساعاتی غرق در این زندگی متفاوتی که محدود به زمان و مکان نیست، شوند.
در تولید کارتون‌ها از هنر بهره گرفته شده است.

هنر طراحی و نقاشی، رنگبندی و در مدل‌های جدیدتر طراحی‌های سه بعدی از دیگر عوامل جذب بزرگسالان به کارتون است. جادوی رنگ می‌تواند بسیاری را مسحور خود کند. علاوه بر این بسیاری از کارتون‌ها داستان‌هایی را در دل خود دارند که نشات گرفته از آثار ادبی برجسته است.

دیدن کارتون به بزرگسالان کمک می‌کند تا درک بهتری از دنیای کودکان داشته باشند.

گرچه همه افراد جامعه ممکن است فرزند نداشته باشند، اما این امکان وجود دارد که با کودکان فامیل، آشنایان و همسایگان در تماس قرار گیرند. تماشای کارتون به بزرگسالان کمک می‌کند تا با درک بهتر دنیای کودکان، با آنان ارتباط بهتری برقرار کنند.

کارتون می‌تواند حس خوب دنیای کودکی را در بزرگسالان زنده کند.

با افزایش سن و درگیر شدن با مسائل جدی زندگی، بزرگسالان به مرور از دنیای شیرین کودکی فاصله می‌گیرند. خاطرات خوب کودکی کمرنگ می‌شوند و مزه‌های دوست داشتنی در ذهنشان رنگ می‌بازند. تماشای کارتون کمک می‌کند تا خاطرات شیرین کودکی که در ذهن بزرگسالان بایگانی شده، برایشان زنده شود.

البته باید توجه کرد که آنچه در این باره گفته شد مربوط به کارتون‌هایی است که برای کودکان تهیه و تولید می‌شوند. در دنیای امروز کارتون‌هایی برای گروه سنی بزرگسالان نیز تهیه می‌شوند که به مسائل مربوط به آنان می‌پردازد. دلایل علاقمندی به این قبیل تولیدات با کارتون‌های مخصوص کودکان می‌تواند متفاوت باشد.

مطالب مرتبط