روانشناسی رابطه | ۵ نوع پشتیبانی نامرئی زوجین در زندگی و روابط زناشویی

۵ نوع پشتیبانی نامرئی در زندگی زناشویی

از آنجایی که پشتیبانی نامرئی به سختی قابل مشاهده است، نمونه های آن کم است. با این وجود، تحقیقات جدید پنج نوع اصلی حمایت نامرئی از روابط را شناسایی می کند.

اهداکننده ناشناس: کمک ملموس ملموس بدون هیچ شناختی. انجام کارهای خانه که معمولاً مسئولیت شما نیست. غذای مورد علاقه همسرتان را درست کنید یا به او اجازه دهید رستوران را انتخاب کند. باک بنزین شریکتان را پر کنید، فشار باد لاستیک‌ها را چک کنید یا ماشینش را بشویید.

جمع آوری نیروها: تماس با دوستان شریک زندگی خود و دیگران برای تشویق آنها به ارائه کمک و حمایت. به دوستان شریک خود پیامک ارسال کنید و به همسرتان پیشنهاد دهید که می تواند از یک شب بیرون استفاده کند. بچه ها را تشویق کنید که کارت ها و هدایایی متفکرانه به همسرتان بدهند.

روانشناسی رابطه | 5 نوع پشتیبانی نامرئی زوجین در زندگی و روابط زناشویی
روانشناسی رابطه | ۵ نوع پشتیبانی نامرئی زوجین در زندگی و روابط زناشویی

حفظ وضعیت موجود: زمانی که زندگی پر استرس یا پرتلاطم است، تلاش کنید تا با پایبندی به فعالیت‌های معمولی خود، احساس عادی بودن را ایجاد کنید، استرس اضافی را اضافه نکنید، و رهبری طرف مقابل را بر عهده بگیرید که آیا می‌خواهد به موضوعی رسیدگی کند یا درباره آن بحث کند. انجام فعالیت‌های معمولی مانند معاشرت، بیرون رفتن برای غذا خوردن یا خوردن نوشیدنی. وقتی شریک زندگی شما روز پر استرسی را پشت سر گذاشته است، مشکلات اضافی را روی هم انباشته نکنید. از برنامه ریزی بیش از حد فعالیت های اضافی در هفته های شلوغ شریک زندگی خود اجتناب کنید.

هماهنگ کردن علائق با شریک زندگی: با پیشنهاد راه حل هایی که به شما و به نوبه خود به آنها کمک می کند، علایق خود را با شریک زندگی خود هماهنگ کنید. پیشنهاد می کند که باید بیشتر بخوابید، بهتر غذا بخورید، مدیتیشن انجام دهید یا به طور منظم ورزش کنید و اینکه با هم روی آن کار کنید عالی است. گفتن اینکه واقعاً به یک شام بیرون از خانه یا یک آخر هفته برای رفع فشار نیاز دارید در حالی که واقعاً به نفع شریک زندگی شما است. بهانه ای برای بیرون بردن بچه ها به تنهایی پیدا کنید تا به شریک زندگی خود فرصت دهید تا استراحت کند یا کار را انجام دهد.

حضور در آنجا: به سادگی برای شریک زندگی خود ظاهر شوید و بدون توصیه یا کمک آشکار به او گوش دهید. در آغوش گرفتن همسرتان و گفتن «دوستت دارم»، ظاهراً بدون دلیل. مقاومت در برابر وسوسه ارائه مشاوره یا راه حل های ناخواسته برای مشکلات همسرتان. خفه کردن میل به اصلاح شریک زندگی خود در مورد اشتباهی که انجام داده است.

گاهی اوقات حمایت نامرئی در مورد چیزهای پیش پا افتاده احمقانه ای است، مانند نخوردن آخرین تکه کیک پنیر، حتی اگر واقعاً آن را می خواهید، یا تماشای نمایشی که اهمیت خاصی برای دیدن آن ندارید، فقط به این دلیل که همسرتان آن را دوست دارد.

هنگامی که به دنبال راه هایی برای ارائه حمایت نامرئی هستید، به سادگی یافتن راه هایی برای سبک کردن بار شریک خود، کاهش استرس و تعهدات او، یا افزایش لذت او است – همه اینها بدون اینکه او بداند شما نقشی داشته اید.

یک نتیجه مهم:

هر دو شریک باید مشارکت کنند. اگر فقط یکی از طرفین حمایت نامرئی را ارائه دهد و دیگری دائماً از این مزیت استفاده کند، کیفیت رابطه را تضعیف می کند. همچنین، ارائه پشتیبانی نامرئی به این معنی نیست که شما باید درب منزل یا شهید باشید. این فقط به این معنی است که شما به دنبال یکدیگر هستید. همه سزاوار یک رابطه عالی هستند.

بهترین رابطه ها زندگی ما را بهتر می کند و بهترین شرکای زندگی ما را به شکلی که ما هرگز نمی بینیم کمک می کنند.

پایان/*

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا