۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۴

روانشناسی رابطه | ۵ قدم طلایی قبل از ازدواج / پایداری زندگی در گروه این ۵ اصل مهم

۵ عنصر ضروری برای روابط پایدار و سالم را در اندیشه معاصر بخوانید. در اینجا چیزی است که باید قبل از تعهد به دنبال آن باشید. در حالی که هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که آیا یک رابطه دوام خواهد داشت یا خیر، انتخاب همسر می تواند تأثیر زیادی د...

روانشناسی رابطه | ۵ قدم طلایی قبل از ازدواج / پایداری زندگی در گروه این ۵ اصل مهم

۵ عنصر ضروری برای روابط پایدار و سالم را در اندیشه معاصر بخوانید. در اینجا چیزی است که باید قبل از تعهد به دنبال آن باشید. در حالی که هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که آیا یک رابطه دوام خواهد داشت یا خیر، انتخاب همسر می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. این مهم است که مردم بدانند به دنبال چه هستند و شریکی را پیدا کنند که عمیقاً بتواند به او اعتماد کند. جذابیت و شباهت ها عوامل مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

افراد در سنین بالاتر ازدواج می کنند و نرخ ازدواج در حال کاهش است. با این حال، میزان طلاق همچنان بسیار زیاد است. این به این دلیل است که در حالی که به تعویق انداختن ازدواج می‌تواند به بلوغ عاطفی یا تثبیت مالی برخی افراد کمک کند، اما لزوماً از انتخاب یک فرد نامناسب محافظت نمی‌کند. برخلاف تصور عموم، این شغل در درجه اول به ناخودآگاه ما سپرده می شود تا به درستی برسیم.

روانشناسی رابطه | 5 قدم طلایی قبل از ازدواج / پایداری زندگی در گروه این 5 اصل مهم

روانشناسی رابطه | ۵ قدم طلایی قبل از ازدواج / پایداری زندگی در گروه این ۵ اصل مهم

در تجربه بالینی من، مشکلات زناشویی با کسی که به عنوان همسر انتخاب می کنید شروع می شود. می دانم که دوست داریم فکر کنیم که در انتخاب همسرمان اراده آزاد داریم. اما حقیقت این است که ما در بهترین حالت، فقط ناخودآگاه در مورد انتخاب‌هایمان هستیم – بیشتر اوقات، این انتخاب از ناخودآگاه ما سرچشمه می‌گیرد. روانکاوانی مانند فروید و یونگ و درمانگران سیستمی مانند بوون و ویتاکر معتقد بودند که انتخاب همسر از قبل تعیین شده است. اگر این درست است، پس تنها راه آزاد بودن در انتخاب همسر این است که آگاه باشیم که در یک شریک به دنبال چه چیزی هستیم.

آوردن انتخاب همسر به قلمرو آگاهانه کار آسانی نیست. بسیاری از مردم حتی به قدرت ناخودآگاه اعتقاد ندارند، و کسانی که اغلب به طور ناخواسته در پشت دفاع های طولانی مدتی پنهان می شوند که وینیکات از آن به عنوان “خود واقعی” خود یاد می کند. با این وجود، خودآزمایی که برای «خودت را بشناس» می‌تواند درد عاطفی بسیاری از مردم و هزاران دلار هزینه طلاق را نجات دهد. اما از آنجایی که این فرآیند آشکارسازی اغلب مستلزم کمک حرفه‌ای است، هدف این پست این است که بر اساس تجربه بالینی من در کار با زوج‌ها، پنج عنصر ضروری را که قبل از ازدواج باید در نظر بگیرید، برجسته کند.

۵ عنصر مهم و ضروری قبل از ازدواج

۱. بدانید چه می خواهید.

برای فکر کردن به نیازهای خود و اینکه چه کسی می تواند آنها را برآورده کند، وقت بگذارید. برخی از مردم کسی را می خواهند که بتوانند با او گفتگوهای صمیمی داشته باشند. دیگران ممکن است کسی را بخواهند که زمان زیادی را با آنها سپری کند، اما دیگران ممکن است فردی را بخواهند که دورتر باشد. برخی ممکن است شریکی با میل جنسی بالا را ترجیح دهند، در حالی که برخی دیگر میل جنسی کم را ترجیح می دهند. باید به یاد داشته باشید که قرار است با هر کسی که انتخاب کنید زندگی کنید، بنابراین سعی کنید در فرآیند انتخاب همسر زیاد تحت تأثیر خانواده و دوستان قرار نگیرید. من مطمئناً نظر آنها را در نظر می‌گیرم، اما در نهایت این تصمیم شماست و باید طوری تصمیم بگیرید که گویی برای زندگی شما را مقید می‌کند.

۲. اعتماد را در اولویت قرار دهید.

شما باید کسی را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید. افراد یواشکی خطرناک هستند. شما ممکن است هرگز ندانید که آنها در حال چه چیزی هستند یا واقعاً چه احساسی نسبت به چیزی دارند. این باعث می شود که یک روز کور شوید. شما به شدت روی این شخص سرمایه گذاری می کنید، بنابراین باید بتوانید در مورد احساسات، امور مالی و فرزندان خود به او اعتماد کنید. اگر آنها با رازهایی در خانواده اصلی خود بزرگ شوند، ممکن است اسرار را در زمان واقعی حفظ کنند.

۳. جاذبه را در نظر بگیرید.

قبلا بارها در مورد جاذبه نوشته ام، اما معتقدم ارزش تکرار دارد. اطمینان حاصل کنید که از نظر احساسی و جسمی جذب فرد مورد نظر خود شده اید. این بدان معنا نیست که آنها باید از هوش بالایی برخوردار باشند یا مانند یک الگو باشند. جذابیت ذهنی است، بنابراین آنچه شما را روشن می کند، مهم است. با این حال، مطمئن می شوم که همسر پیشنهادی شما نیز جذب شما می شود، یا ممکن است در نهایت در یک رابطه عاشقانه قرار بگیرید یا قربانی یکی شوید.

۴. به دنبال تمایل برای قبول مسئولیت باشید.

این یک عنصر کلیدی است که اغلب نادیده گرفته می شود. شما باید فردی را انتخاب کنید که آنقدر سفت و سخت و کنترل کننده نباشد که نتواند یا از پذیرفتن مسئولیت رفتار خود در رابطه امتناع کند. اگر آنها مذاکره کننده ضعیفی هستند، به احتمال زیاد در سازش در رابطه با مشکل مواجه خواهند شد و شما در یک رابطه دوگانه قرار خواهید گرفت: همراه باشید تا کنار بیایید یا ترک کنید. هیچ یک از این دو انتخاب بهینه نیست.

۵. به دنبال شباهت باشید.

مخالفان فقط در سطوح سطحی جذب می شوند. شریک زندگی خود را انتخاب نکنید زیرا فکر می کنید آنها چیزی را که شما از دست داده اید جبران می کنند. کسی را انتخاب کنید که مثل شما فکر کند، از همان کارهایی که شما انجام می دهید قدردانی کند و همان چیزهایی را که شما انجام می دهید از زندگی می خواهد. اگر بتوانید، از مبارزات کنترلی مداوم در رابطه شما جلوگیری می کند.

در پایان، متفکر بودن و عمدی بودن در انتخاب همسر می تواند به شما کمک کند تا به یک رابطه طولانی مدت و متعهد برسید و احتمال طلاق شدن شما را کاهش دهد.

 

مطالب مرتبط