رسمی| جزئیات دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان + نحوه دریافت فیش حقوقی ۱۴۰۲ سازمان تامین اجتماعی tamin.ir

محمد اسدی از تصویب دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان در هر سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به معنای برابر کردن درآمدهای بازنشستگان با توجه به شرایط فعلی جامعه است. در گذشته، سیستم بازنشستگی در ایران بر پایه نظام وظیفه بود، به این معنی که حقوق بازنشستگان به مبنای حقوق آخرین شغلی که انجام داده بودند، تعیین می‌شد. همسان سازی حقوق بازنشستگان از مهمترین مطالبات بازنشستگان است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی از قطعی و همیشگی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

محمد اسدی ،رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی از موافقت کمیسیون اجتماعی و تلفیق در مورد تحقق متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: موادی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه اصلاح شده است.
محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در گفتگو با نبض بازار، در مورد تحقق متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه هفتم  توسعه گفت: رایزنی‌هایی هم در کمیسیون اجتماعی و هم درکمیسیون تلفیق در این خصوص انجام شده است و در این دو کمیسیون با اصلاحیه متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موافقت شده است و باید در صحن مجلس مطرح شود، اما متاسفانه هنوز در صحن مجلس مطرح نشده است و منتظریم.

تدوام هر ساله متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

وی با بیان اینکه در جلسه‌ای که با نمایندگان کمیسیون اجتماعی و کمیسیون تلفیق داشتیم موادی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه هفتم توسعه اصلاح شده است، افزود: یکی از این  موارد تداوم هرساله متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و با توجه به زمان برقراری هر فرد و اختلافش با روند حقوق یعنی برابر تورم افزایش حقوق داشته باشند.

انتقاد از اجرا نشدن ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی

اسدی افزود:متاسفانه مدتی است ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی درست اجرا نمی‌شود و بلکه آنرا گره به ماده ۴۱ قانون کار زده اند ودر شورای عالی کار برای افزایش حقوق بازنشستگان تصمیم گیری می‌شود چنانچه باید درآنجا تصمیم گیری شود باید نماینده بازنشستگان هم در آن شورا با داشتن حق رای حضور داشته باشند.

وی همچنین تاکید کرد: دلیل ضرورت شرایط زندگی ومعیشت و مخارج بازنشسته با کارگر شاغل است.

نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان

در خواست مستمری بگیران هر ماه این است که فیش حقوقی میخوام، بازنشستگان محترم برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی ۱۴۰۲ خود می بایست ابتدا به سامانه مرتبط با سازمان خود مراجعه نمایند و سپس از طریق صفحه کاربری در همان سامانه جهت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان اقدام کنند.

مستمری بگیران ۱۴۰۲ سازمان بیمه تامین اجتماعی که یکی از بزرگترین بیمه گزاران در کشور می باشد برای آنکه هر ماه در خواست دارند که فیش حقوقی میخوام، برای دریافت فیش و اینکه فیش حقوقی مستمری و یا بازنشستگی خود را در پرتال سازمان تامین اجتماعی مشاهده نمایند می بایست ابتدا در سایت خدمات اینترنتی تامین اجتماعی ثبت نام و گذر واژه تامین اجتماعی دریافت نمایند

پایان/*

منبع:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا