۰۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

درخواست جدی مورایس از استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از بازی مقابل آلمالیق ازبکستان اظهار داشت: همانطور که می دانید رقابت ها جذاب تر شده و می دانیم کدام تیم شانس بیشتر و بهتری برای صعود به مرحله بعد دارد.با چالش های زیادی ...

درخواست جدی مورایس از استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از بازی مقابل آلمالیق ازبکستان اظهار داشت: همانطور که می دانید رقابت ها جذاب تر شده و می دانیم کدام تیم شانس بیشتر و بهتری برای صعود به مرحله بعد دارد.با چالش های زیادی مواجه شده ایم. این تصمیم AFC هم برای ما چالش بزرگی ایجاد کرد.

*آلمالیق بدون هیچ فشاری مقابل ما بازی می کند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: بازی در زمین انجام می شود و المالیق بازیکنان خوبی دارد ولی نتایج خوبی تاکنون در آسیا خوب نتیجه نگرفته اند و این کار را برای ما سخت تر می کند زیرا بدون هیچ فشاری که رویشان باشد مقابل ما بازی می کنند. آرزو می کردم که همه هواداران سپاهان را در ورزشگاه داشته باشیم. به خاطر سناریویی که چیده شده ۵۰۰ کیلومتر از خانه دور هستیم اما حمایت هواداران نساجی را خواهیم داشت.

*هواداران استقلال و پرسپولیس به ورزشگاه بیایند چون بحث ایران است

مورایس ادامه داد: همچنان می توانیم بگوییم از هواداران سپاهان می خواهم زودتر به ورزشگاه بیایند تا تیم نساجی را هم حمایت کنند حتی هواداران استقلال و پرسپولیس هم بیایند چون بحث باشگاهی نیست، بحث ملی است بحث ایران است و ما نماینده ایران در آسیا هستیم. امیدوارم برای AFC یک مثال خوبی باشد تا نشان دهیم که مردم ایران چقدر فوتبال را دوست دارند.

* باید بیدار شویم و دنبال راه حل باشیم

سرمربی سپاهان در مورد اینکه آیا اتفاقات اخیر باعث دلسردی شما نمی شود، عنوان کرد: ما به عنوان انسان با چالش ها روبه رو می شویم. به دنیا آمده ایم امیدوارم این چالش ها را در مسیر درست پیش ببریم. نمی توانیم بیدار شویم و بگوییم راه حلی برای این مشکل نداریم. پس باید بیدار شویم، دنبال راه حل باشیم. اگر از پس چالش بربیاییم شاداب تر می شویم اگر از پس آن بر نیاییم باز هم اشکالی ندارد و می توانیم در آینده شاید فکر بهتری کنیم. الان زمانی است که باید در کنار همدیگر باشیم به تمام نظرات گوش بدهیم و با هم از پس این مشکلات و چالش ها بربیاییم. یک جورهایی باید این چالش را رد کنیم و بیشتر مردم را بتوانیم خوشحال کنیم نه یکسری را.

* AFC باید نگران کیفیت زمین باشد

وی در مورد اینکه سپاهان در روی زمین بهتر بازی می کند و این مسابقه بعد از نساجی و نوبهار برگزار می شود و ممکن است این مسئله باعث بدی کیفیت زمین شود و چقدر به ضرر سپاهان است، گفت: فکر می کنم AFC هم بابت این قضیه نگران باشد چون آنها هم دنبال کیفیت بازی هستند و افرادی هستند که تحقیق کرده اند و زمین را دیده اند و شاید تصمیم بر این گرفتند که شاید مشکلی پیش نیاید. لیگ قهرمانان آسیا بالاترین رده رقابتی در آسیا است. خیلی واضح است که آنها هم نگران چنین وضعیتی باشند و امیدوارم افرادی که در رأس AFC هستند به خوبی به این قضیه فکر کرده باشند و من هم تنها کاری که می توانم بکنم این است که به آنها اعتماد کنم.

مورایس تأکید کرد: یاد هست که در زمان کرونا بازی ها در قطر برگزار می شد و به صورت مجتمع، دو بازی در یک روز پشت سر هم انجام می شد و AFC هم به نظرم شرایط باشگاه آزادی را به همین شکل دیده است.

*فوتبال ایران به توجه بسیار بیشتری نیاز دارد

سرمربی سپاهان در پایان گفت: همه می توانند بازی را ببینند، حس کنند و فوتبال ایران توجه بسیار بیشتری نیاز دارد. مثالی که می توانم بزنم کیفیت هواداران است جوری که حمایت و رفتار می کنند. جوری که کشور ایران از حریفش استقبال می کند می توانم بگویم خیلی از هواداران ممنون هستم که تلاش می کنند تا مسیر ۵۰۰ کیلومتری را طی می کنند تا بازی را ببینند.

مطالب مرتبط