۱۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۴

خبر مهم پرسپولیس از تنها شرط صعود پرسپولیس از گروه مرگ + راه حل

شکست مقابل النصر عربستان در استادیوم آزادی می‌توانست پایان رویای آسیایی تیمی باشد که آخرین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا با فینالیست شدن همراه بود اما اکنون شاگردان یحیی گل محمدی با دو برد پیاپی مقابل رقبا همچنان در جدول حضور دارند و طی سه ب...

خبر مهم پرسپولیس از تنها شرط صعود پرسپولیس از گروه مرگ + راه حل

شکست مقابل النصر عربستان در استادیوم آزادی می‌توانست پایان رویای آسیایی تیمی باشد که آخرین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا با فینالیست شدن همراه بود اما اکنون شاگردان یحیی گل محمدی با دو برد پیاپی مقابل رقبا همچنان در جدول حضور دارند و طی سه بازی آتی شانس خود را برای صعود دنبال خواهند کرد.

برد مقابل الدحیل در کنار نمایش دیدنی این تیم که حریف را کاملا سردرگم کرده بود، بارقه امید بالایی برای این تیم شکل داد تا همچنان منتظر لغزش النصر بماند. هرچند هم‌تیمی‌های کریس رونالدو در سومین جدال آسیایی خود با پیروزی کار را پایان دادند تا با ۹ امتیاز و مقتدرانه صدرنشین این گروه لقب گیرند.

با این حال با توجه به اینکه سه تیم دوم گروه‌های پنج گانه در منطقه غرب آسیا نیز قادر به صعود خواهند بود، این رقابت برای پرسپولیس همچنان از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در شرایط کنونی پرسپولیس با دستیابی به ۶ امتیاز و سه امتیاز اختلاف با صدرنشین، شاید چشم به جدال برگشت و البته سخت مقابل النصر برای رسیدن به سهمیه صعود مستقیم دوخته باشد اما تداوم این روند امتیازگیری احتمالا شانس این تیم را علیرغم گروه سختی که در آن حاضر هستند، به عنوان سهمیه دوم نیز افزایش خواهد داد.

در گروه اول لیگ قهرمانان آسیا العین امارات با سه پیروزی و دستیابی به ۹ امتیاز شانس اول صعود به توجه به اختلاف شش امتیازی با تیم دوم، محسوب می‌شود. در رده دوم الفیحا و پاختاکور در کنار آخال با سه امتیاز قرار دارند و معادله سختی را شکل داده‌اند و شاید تا هفته پایانی این مرحله و در این گروه نتوان پیش بینی درستی از احتمال صعود یکی از آنها به مرحله بعدی داشت.

گروه دوم اما شاید بتواند یکی از تیم‌های دوم صعود کننده را به نام خود کند؛ شارجه با ۷ امتیاز اکنون صدرنشین است و نسف قارشی با ۶ امتیاز دوم و السد قطر هم ۴ امتیازی است و احتمالا نباید برای الفیصلی اردن شانسی برای دوم شدن متصور شد.

در گروه سوم با توجه به اتفاقات دیدار سپاهان و الاتحاد، بیشتر باید منتظر ماند تا رای این جدال صادر شود و بعد درباره آن پیش‌بینی داشت. در شرایط کنونی اما الاتحاد عربستان با دو بازی و دستیابی به ۶ امتیاز صدرنشین است و سپاهان نیز با دو بازی و ۴ امتیاز در رده دوم قرار دارد. نماینده ایران در این گروه البته نیروی هوایی را هم با ۴ امتیاز رقیب خود می‌بیند و در نهایت نیز قابل پیش بینی است که یکی از این تیم‌ها قادر خواهند بود سهمیه دوم صعود را از این گروه به نام خود کنند.

برای گروه چهار و استارت مقتدرانه‌ای که نساجی داشت و اولین برد آسیایی خود را جشن گرفته بود، هیچ چیز بدتر از دو شکست پیاپی و کمرنگ شدن امید آنها نیست. شاگردان مهدی رحمتی سه بازی دیگر پیش رو دارند و فارغ از جدال سخت مقابل الهلال در خانه حریف، شاید دو بازی خانگی برابر نماینده هند و ازبکستان در خانه (استادیوم آزادی) شاید شانس صعود آنها به عنوان تیم دوم را نیز افزایش دهد. در این گروه الهلال عربستان با ۷ امتیاز از سه بازی صدرنشین است و نوبهار با ۷ امتیاز شگفتی ساز این گروه لقب گرفته و نساجی نیز با ۳ امتیاز شانس خود را دنبال می‌کند.

و در نهایت گروهی که پرسپولیس در آن حاضر است؛ شاگردان یحیی گل محمدی که بازی اول خود را با شکست خانگی برابر النصر به پایان رسانده بودند، اکنون با برتری برابر الدحیل و استقلال تاجیکستان به جدول بازگشته‌اند. بازی بعدی شاید احتمالات صعود را تا حد زیادی مشخص کند. الدحیل در خانه النصر با نتیجه ۴-۳ شکست خورد و این خودباوری را در زمین خودش شکل داده که شاید بتواند حریف را متوقف کرده و معادلات گروه را به سود پرسپولیس هم تغییر دهد. هرچند شکست دوباره و احتمالی الدحیل و برتری دوباره پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، حداقل سهمیه دوم صعود را نزدیک به شاگردان یحیی گل محمدی خواهد کرد.

در شرایط کنونی جدول تیم‌های رده دوم لیگ قهرمانان و شانس صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان به شکل زیر است:

پرسپولیس در چه صورت از گروه مرگ صعود می‌کند؟ | جدول آخرین وضعیت تیم‌های دوم ؛ پرسپولیس سوم شد!
دو تیم هم امتیاز در گروه‌های پنج گانه نیز به جمع ۵ تیم دوم گروه‌ها اضافه شده تا در پایان هفته لیگ قهرمانان، هفت تیم رقابت دستیابی به سهمیه دوم صعود را دنبال کنند. باید طی هفته‌های آینده منتظر ماند و دید این جدول چه تغییراتی خواهد داشت و در نهایت سه تیمی که به عنوان سهمیه دوم به مرحله بعدی صعود می‌کنند، کدام خواهند بود.

مطالب مرتبط