۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۹

خبر فوری ورزشی پرسپولیس از بیانیه یحیی گل محمدی

سرمربی پرسپولیس از باشگاه خواست شکایت از داوری را پس بگیرد! ساعتی بعد از پایان مسابقه در انزلی با در نظر گرفتن دو صحنه مشکوک داوری که در دیدار مقابل ملوان علیه پرسپولیس اتفاق افتاد، رسانه رسمی سرخ پوشان با انتشار بیانیه ای از شکایت رسمی ب...

یحیی گل محمدی

سرمربی پرسپولیس از باشگاه خواست شکایت از داوری را پس بگیرد! ساعتی بعد از پایان مسابقه در انزلی با در نظر گرفتن دو صحنه مشکوک داوری که در دیدار مقابل ملوان علیه پرسپولیس اتفاق افتاد، رسانه رسمی سرخ پوشان با انتشار بیانیه ای از شکایت رسمی باشگاه پرسپولیس علیه وحید کاظمی و کمک هایش خبر داد.

رسانه رسمی پرسپولیس با انتشار فریم به فریم تصویر خطای حامد نورمحمدی روی علی نعمتی در دقایق ابتدایی این دیدار حساس، ضمن اشاره به خروج دروازه‌بان حریف که خارج از محوطه جریمه بود و از دید داور پنهان ماند به صحنه مشکوک به پنالتی در دقیقه ۱۳ اشاره کرد که حامد نورمحمدی روی علی نعمتی خراب می‌شود و این صحنه می‌توانست پنالتی باشد. ادعایی که حیدر سلیمانی کارشناس داوری نیز آن را تایید کرد و به صراحت گفت پنالتی پرسپولیس علیه ملوان دیده نشد.

خبر فوری ورزشی پرسپولیس از بیانیه یحیی گل محمدی

خبر فوری ورزشی پرسپولیس از بیانیه یحیی گل محمدی

پرسپولیس به جز این دو مورد به برخورد مدافع ملوان و امید عالیشاه در وقت‌های تلف شده نیز اشاره کرد و با انتشار تصاویری از این سه صحنه مشکوک، شکایت رسمی خود را از گروه داوری بازی پرسپولیس و ملوان اعلام کرد.

اما نکته قابل توجهی که در این میان رخ داد، انصراف یحیی گل محمدی از طرح شکایت بود. یحیی گل محمدی در اظهارنظری با بیان این که داور علیه پرسپولیس سوت زده اعلام کرد از باشگاه درخواست کرده شکایت خود را از وحید کاظمی و کمک هایش پس بگیرد:

صحنه‌هایی بود که اتفاقاً کارشناسان هم گفته بودند داور به ضرر ما سوت زده. اما من از باشگاه خواستم شکایت خود از تیم داوری را پس بگیرند. چرا که ما باید در وهله اول خودمان خوب باشیم و عملکرد خوبی در زمین داشته باشیم. دوست ندارم جوری برداشت شود که ضعف‌های خودمان را نادیده می‌گیریم و می‌خواهیم داور را مقصر جلوه دهیم. باز هم می‌گویم که داور اشتباهاتی داشته اما اول باید خودمان را بهتر کنیم و نقاط ضعف را برطرف کنیم. من در کنفرانس خبری هم از داوران تشکر کردم. روزهای مهمی در پیش داریم و باید تیم را آماده بازی‌های سنگین کنیم و وقتی برای موضوعات دیگر نداریم.
اظهارنظری مناسب و در ادامه تصمیمی قابل تحسین از سوی یحیی گل محمدی قطعا تنش ها را علیه داوری کم خواهد کرد. تردیدی وجود ندارد طی چند سال اخیر یکی از بزرگ ترین حواشی فوتبال ما بحث ها و بیانیه های پیاپی باشگاه ها پس از هر بازی علیه داوری بوده است. بحث ها و بیانیه هایی که نه تنها هیچ تاثیری در نتیجه بازی نداشت بلکه باعث می شد داوران فوتبال ایران در فضای پر از حاشیه و کاملا ناآرام بازی ها را قضاوت کرده و حتی تحت تاثیر بیانیه ها و هجوم انتقادات در فضای رسانه ای و مجازی اشتباهات بیشتری را مرتکب شوند.

شاید این اقدام از سوی یحیی گل محمدی سرمربی یکی از باشگاه های بزرگ فوتبال ایران، پایانی باشد بر این بدعت بد و نادرست که مربیان و باشگاه ها بیش از این که پس از پایان هر بازی ناکامی خود را گردن داوران و سطح داوری بیندازند، روی مسائل فنی متمرکز شده و تلاش بیشتری برای موفقیت با وجود تمام اشکالات داوری داشته باشند.

به تمام این ها اضافه کنیم پرسپولیس در بازی با ملوان بیش از این که از داوری و قضاوت وحید کاظمی و کمک هایش متضرر شده باشد، از ضعف فنی و اشتباهات فردی بازیکنان و مربیانش لطمه دید و یحیی گل محمدی با پذیرفتن این واقعیت، یک بار دیگر تمایز خود را با برخی از مربیان داخلی و خارجی شاغل در فوتبال ایران به اثبات رساند./ طرفداری

مطالب مرتبط