۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۶

خبر فوری رتبه بندی فرهنگیان از برنامه دکتر صحرایی برای اصلاح رتبه بندی معلمان

خبر فوری رتبه بندی فرهنگیان از برنامه دکتر صحرایی برای اصلاح رتبه بندی معلمان را در اندیشه قرن بخوانید. گزینه پیشنهادی رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش، با انتشار نوشته‌ای در صفحه شخصی‌اش، از برنامه خود برای اصلاح رتبه‌بندی معلمان خبر داد. ...

رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

خبر فوری رتبه بندی فرهنگیان از برنامه دکتر صحرایی برای اصلاح رتبه بندی معلمان را در اندیشه قرن بخوانید. گزینه پیشنهادی رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش، با انتشار نوشته‌ای در صفحه شخصی‌اش، از برنامه خود برای اصلاح رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی نوشت: وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در این باره نوشت: «دولت مردمی سیزدهم با اجرای رتبه‌بندی گام بزرگی در تحول نظام آموزشی و کمک به معیشت معلمان برداشت.

اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این مسیر همواره در کنار معلمان بوده‌اند.

البته در بعضی قسمت‌ها آیین‌نامه رتبه‌ بندی نیاز به اصلاح دارد؛ مثلا آن معلمی که می‌رود در مناطق محروم و کمترتوسعه‌یافته و آینده فرزندان این کشور را می‌سازد، کارش قابل قیاس با هیچ کس دیگری نیست؛.او را نباید با مقاله و فرآوده‌های علمی از این قبیل سنجید. او انسان‌سازی می‌کند و کارش با چنین معیارهایی قابل سنجش نیست.

در مورد رتبه‌ بندی معلمان معتقدم که پس از پایان فرایند رتبه‌بندی و رسیدگی به اعتراضات آیین‌نامه آن باید با ماموریت واقعی معلمان اصلاح شود وحتی اگر لازم شود، قانون آن نیز پس از این اجرا براساس نقطه‌ضعف‌هایی که به‌دست می‌آید به کمک مجلس و کمیسیون آموزش مورد بازنگری قرار گیرد.»

پایان*/

مطالب مرتبط