۱۶:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

معوقاتی که تا اسفند پارسال تسویه شد

خبر فوری/بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان بابت پاداش پایان خدمت۱۴۰۲

علی فرهادی با بیان اینکه کسری و مشکل بودجه‌ای زمانی به وجود می‌آید که دیرتر از زمان مشخص‌شده، تخصیص یابد، گفت: آموزش‌وپرورش نهادی است که با کیفیت کار می‌کند. هرچه به آن بودجه اختصاص یابد این نهاد می‌تواند با افزایش کیفیت، بودجه را مصرف کن...

معلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه بودجه امسال وزارتخانه تا حدودی متناسب بسته شده و امیدواریم براساس پیش‌بینی‌ها به موقع تخصیص یابد گفت: چنانچه هرماه بتوانیم یک دوازدهم افزایش ۱۰ درصدی کل بودجه سال را دریافت کنیم و به نوعی متناسب سازی داشته باشیم، مشکلی به وجود نمی‌آید.

علی فرهادی با بیان اینکه کسری و مشکل بودجه‌ای زمانی به وجود می‌آید که دیرتر از زمان مشخص‌شده، تخصیص یابد، گفت: آموزش‌وپرورش نهادی است که با کیفیت کار می‌کند. هرچه به آن بودجه اختصاص یابد این نهاد می‌تواند با افزایش کیفیت، بودجه را مصرف کند.

آموزش و پرورش

وی با بیان اینکه مثلاً با افزایش بودجه مدرسه‌سازی، تراکم کلاس‌ها پایین می‌آید و کیفیت در آموزش‌وپرورش بالا می‌رود، افزود: فاصله بسیاری تا ایده‌آل‌ها داریم، برای شرایط پیش‌بینی‌شده و با هماهنگی سازمان برنامه‌وبودجه و مجلس تا حدودی این بودجه متناسب بسته شده است.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در بحث بودجه در حال حاضر به‌روز هستیم, ادامه داد: معوقات نیرو‌های خرید‌خدمات تا اسفند‌ماه، حق‌التدریسی‌ها نیز تا اسفندماه، معوقات تثبیت کرونا، فوت و ازدواج نیز پرداخت شده و صرفاً پاداش پایان‌خدمت سال ۱۴۰۲ باقی مانده است که امیدواریم پرداخت شود.

وی درباره بدهی ۴۴ هزار میلیاردتومانی آموزش‌وپرورش که در برخی رسانه‌ها اعلام شد نیز گفت: زمانی مجلس این میزان را اعلام کرد که آموزش‌و‌پرورش هنوز مقداری از معوقات خود را پرداخت نکرده بود، اما بدهی دولت به صندوق ذخیره حدود ۸ هزار میلیارد تومان است و مقداری از این بدهی ناظر بر مدرسه‌سازی، پاداش پایان‌خدمت و رتبه‌بندی است.

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط