۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۷

خبر خوش از سهام ۱۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ خبر خوش از سهام ۱۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان را در ادامه بخوانید. پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس می‌تواند یک خبر خوب برای تمامی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان باشد. نظارت‌های دقیق سازمان بورس و شف...

آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ خبر خوش از سهام ۱۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان را در ادامه بخوانید. پذیرش صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس می‌تواند یک خبر خوب برای تمامی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان باشد. نظارت‌های دقیق سازمان بورس و شفافیت اطلاعات در این بازار، مانع بروز تخلفات می‌شود و نحوه ارزش‌گذاری شرکت‌ها در بازار بورس، منجر کسب سود بیشتر برای معلمان گرامی خواهد شد که در اندیشه معاصر علاوه بر سهام ۱۰ میلیون تومانی برای فرهنگیان به جذب خانواده معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخته ایم که در ادامه می خوانیم.

حمیدرضا نجف پور کردی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: سهم ارزش مالکانه اختصاص یافته به هر فرهنگی به میزان دارایی و سهم الشرکه در صندوق بستگی دارد.

نجف پور کردی گفت: هر معلمی با مراجعه به سامانه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند نسبت دارایی و سهم الشرکه خود را از کل صندوق مشاهده کند.

وی گفت: بازنشستگانی که حجم واریزیشان به صندوق بالای ۲ تا ۵ درصد بوده است یا دوره واریزی آن‌ها به صندوق بلندمدت بوده از ۳ تا ۱۰ میلیون تومان سهام دریافت خواهند کرد.

جذب خانواده معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از جذب ۸۰ درصد نیروهای ستاد این مؤسسه از خانواده فرهنگیان عضو طی یک سال و نیم اخیر خبر داد و اعلام کرد: در این مدت ۴۴ درصد انتصابات اعضای هیأت مدیره شرکت های تابعه نیز مربوط به فرهنگیان و خانواده آنان بوده است.

حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، سیاست راهبردی تیم مدیریتی جدید طی یک سال و نیم اخیر را افزایش نقش و مشارکت معلمان عضو صندوق با رویکرد امیدآفرینی، شایسته‌سالاری و توجه به خانواده فرهنگیان برشمرد و اظهار کرد: تلاش کردیم طبق وعده‌هایی که دادیم در راستای شفافیت در عملکرد، صداقت و تعهد به فرهنگیان گام برداریم.

جذب خانواده معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان

وی با اشاره به تقوت چشمگیر و محسوس حضور فرهنگیان و خانواده آنها در مجموعه مؤسسه در یک سال و نیم و حدود ۸۰ درصد از استخدام‌ها و بکارگیری نیروها در این دوره از فرزندان و خانواده اعضای مؤسسه، تأکید کرد: اعتقاد ما بر این است که صندوق متعلق به فرهنگیان است لذا جهت‌گیری استخدام در مؤسسه باید صرفاً از میان فرهنگیان و خانواده آنان باشد.

وی با اشاره به اهمیت سوابق علمی و تجربی افراد در انتصاب آنها، گفت: افراد منصوب شده براساس مسؤولیتی که به آنها سپرده شده است، دارای مدارک تحصیلی و علمی مرتبط از کارشناسی تا دکتری بوده و سوابق علمی و تجربی ارزنده‌ای در کارنامه خود دارند که از آن در راستای افزایش ارزش‌آفرینی و سودآوری برای قشر فرهنگیان بهره خواهیم گرفت.

نجف‌پور کردی در خصوص وضعیت رزومه و سابقه افراد جذب شده نیز گفت: علاوه بر تأکید بر دانش و تخصص لازم، شاخص‌های پاکدستی، خداترسی و سابقه عملکردی از لحاظ تدین، ولایتمداری، توجه به معلم و احترام به حقوق عامه نیز در انتصاب مدیران و کارکنان مدنظر است زیرا بحث امانتداری در خصوص دارایی‌های فرهنگیان و تکریم عملی آنها در صدر سیاست‌های راهبردی مؤسسه و اینجانب بوده است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: به واسطه تعهدی که تیم مدیریتی مؤسسه نسبت به افزایش مشارکت و نقش فرهنگیان در بدنه مؤسسه داشت، بر اساس ابلاغ سازمانی، اولویت بر جذب فرهنگیان و خانواده‌های آنان بوده که چنین رویکردی برای اولین بار در سیاست های راهبردی مؤسسه ملحوظ و نهادینه شده است.

نجف‌پور تصریح کرد: تیم مدیریتی مؤسسه به توان مدیریتی فرهنگیان اعتماد کامل دارد زیرا در میان این قشر فرهیخته، تخصص‌ها و تجربیات کاری لازم در همه حوزه‌های فعالیت مؤسسه وجود داشته و فرهنگیان نسبت به هر فرد دیگری نسبت به اموال خود دلسوزتر هستند بنابراین، در آگهی‌های استخدام بر اولویت بکارگیری اعضای فرهنگی و خانواده آنان تأکید شده است.

سهام صندوق ذخیره فرهنگیان چگونه در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد؟

قرار بر این است که سهام به صورت واحدها یا یونیت‌های قابل صدور و ابطال در اختیار فرهنگیان قرار گیرد. زمانی که یک معلم قصد خروج از صندوق داشته باشد، امتیازات او محاسبه می‌شود و به میزان متناسب یونیت یا واحد سهام فرهنگیان به او ارائه خواهد شد.
فرهنگیان می‌توانند به سه روش از سهام خود استفاده کنند:

  • یونیت‌ها را به قیمت روز در بازار بفروشند و وجه نقد دریافت کنند.
  • سهام خود را به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگه دارند.
  • یونیت‌ها را در اختیار بیمه معلم قرار دهند و در زمان بازنشستگی از بیمه معلم حقوق مکمل دریافت کنند.

نحوه ثبت کد بورسی در صندوق ذخیره فرهنگیان چگونه است؟ + فیلم آموزشی

برای دریافت سهام صندوق ذخیره فرهنگیان ابتدا لازم است کد بورسی دریافت کنید و کد خود را در این صندوق ثبت کنید. ثبت کد بورسی صندوق ذخیره فرهنگیان از دهم اسفند ۱۳۹۹ آغاز شد و آخرین مهلت آن نیز تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام شده است. فرهنگیان شاغل و افرادی که بعد از سال ۱۳۹۵ بازنشسته شده‌اند، می‌توانند به وبسایت موسسه به آدرس www.szf.ir و قسمت صورت وضعیت اعضا مراجعه کنند و در بخش مشخصات پرسنلی، کد بورسی خود را وارد کنند.

 

با مراجعه به سامانه آگاه اکسپرس می‌توانید تمامی مراحل ثبت نام، احراز هویت و دریافت کد بورسی را به سرعت و کاملا آنلاین انجام دهید. برای احراز هویت نیز می‌توانید از روش‌های آنلاین استفاده کنید یا به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان منتخب یا شعب کارگزاری آگاه در سراسر کشور، مراجعه کنید. چند روز پس از تکمیل فرایند ثبت نام و احراز هویت، کد بورسی به شماره ثبت‌شده در سجام، پیامک می‌شود و می‌توانید آن را در سامانه صندوق فرهنیگان وارد کنید.

مطالب مرتبط