۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

خبرهای خوش آسیایی برای پرسپولیس

به گزارش اندیشه قرن؛ در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از گروه‌های ده‌گانه این تورنمنت شش تیم دوم به مرحله بعد صعود خواهند کرد تا ۱۶ تیم مرحله یک هشتم نهایی تکمیل شود. با پایان هفته سوم و دور رفت مسابقات لیگ قهرمانان در منطقه غرب فعلا پرسپولی...

پرسپولیس

به گزارش اندیشه قرن؛

در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از گروه‌های ده‌گانه این تورنمنت شش تیم دوم به مرحله بعد صعود خواهند کرد تا ۱۶ تیم مرحله یک هشتم نهایی تکمیل شود. با پایان هفته سوم و دور رفت مسابقات لیگ قهرمانان در منطقه غرب فعلا پرسپولیس با ۶ امتیاز و تفاصل گل مثبت یک، بعد از دو تیم ازبکستانی نوبهار و نسف قارشی سومین تیم دوم گروه‌های پنجگانه به حساب می‌آید و جزو صعود کننده‌هاست، اما موقعیت بسیار خطرناکی دارد.

در گروه اول فعلا العین امارات ۹ امتیاز دشت کرده و خودش را به عنوان مدعی اول صعود نشان داده است. تیم الفیحا عربستان فقط با ۳ امتیاز دوم است و پاختاکور هم همین تعداد امتیاز گرفته، اما به نظر می‌رسد در دور برگشت پاختاکور حداقل برای دوم شدن مدعی باشد.

در گروه دوم اوضاع بسیار پیچیده است و این گروه می‌تواند برای پرسپولیس خطرناک باشد. فعلا شارجه امارات با ۷ امتیاز صدرنشین است و نسف قارشی با شش امتیاز و تفاضل گل ۲ بالاتر از پرسپولیس قرار می‌گیرد. در این گروه السد هم ۴ امتیازی شده و با برد احتمالی در هفته چهارم مقابل الفیصلی اردن ۷ امتیازی خواهد شد. انتظار می‌رود در این گروه نزدیک شرایط پیچیده‌تر شود و تیم دوم بالای ۱۰ امتیاز خواهد داشت.

در گروه سوم بازی لغو شده سپاهان – الاتحاد که مشخص نیست چه فرجامی خواهد داشت شرایط را برای بررسی تیم دوم صعودکننده سخت کرده، اما فعلا سپاهان با چهار امتیاز تیم دوم گروه است. نیروی هوایی عراق هم از سه بازی چهار امتیاز گرفته و می‌تواند برای دوم شدن موی دماغ سپاهان باشد. الاتحاد هم از دو بازی شش امتیازی است و به عنوان صدرنشین شانس اول صعود مستقیم از این گروه به حساب می‌آید.

در گروه چهارم الهلال و نوبهار هر دو ۷ امتیاز کسب کرده‌اند و خودشان را از نساجی و مومبای هند جدا ساخته‌اند. فعلا نوبهار به عنوان تیم دوم بالاتر از پرسپولیس قرار می‌گیرد و می‌تواند یکی از شانس‌های قطعی صعود به مرحله بعد باشد مگر اینکه نساجی در بازی برگشت در هفته چهارم یقه این تیم را بگیرد وگرنه مومبای هند که در هر دو بازی رفت و برگشت احتمالا به سه تیم دیگر گروه شش امتیاز تقدیم خواهد کرد.

در گروه پنجم النصر هر سه بازی مرحله رفت را با برد پشت سر گذاشته و مثل العین ۹ امتیازی است تا کاندیدای اول صعود باشد. پرسپولیس با ۶ امتیاز و تفاضل گل ۱ تیم دوم است و فعلا سومین تیم دوم منطقه غرب شناخته می‌شود. الدحیل و استقلال تاجیکستان هم فقط یک امتیاز دارند. اگر در هفته چهارم رقابت‌ها الدحیل بتواند در بازی هفته چهارم یقه النصر را در دوحه بگیرد و پرسپولیس نتواند در تاجیکستان پیروز شود اوضاع صعود از این گروه پیچیده خواهد شد.

مطالب مرتبط