حمله تند اسطوره پرسپولیس به درویش +دفاع جانانه از گل محمدی

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: در ماجرای دو همبازی سابق تیم ملی مقصر گل‌محمدی نیست و به نظرم کمیته اخلاق باید به موضوع ورود کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛مرتضی فنونی‌زاده در خصوص توقف پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اظهار کرد: بهترین موقعیت بود که با توجه به شکست سپاهان و تساوی استقلال، پرسپولیس برنده بازی شود و به صدر جدول برود، ولی این فرصت را با اشتباهاتی از دست دادیم. ترکیب فوق‌العاده ضعیفی ز سوی سرمربی تیم پرسپولیس برای این بازی در نظر گرفته شده بود. از طرفی دیگر بلیت‌ها را گران کرده بودند و استقبال جالبی از این بازی نشد تا با فشار هواداران به حریف بتوانیم نتیجه مدنظر را کسب کنیم. صنعت نفت را می‌شد شکست داد، ولی پرسپولیس تمرکز لازم را برای بردن نداشت.

ویسی و تیمش عالی بازی کردند

وی ادامه داد: سرمربی تیم پرسپولیس با پیش کشیدن مباحث مالی، عملاً تیم را به حاشیه می‌کشاند. بارها این اتفاق افتاده و این بار هم دیدیم که چه نتیجه‌ای داشت. من از سر دلسوزی منصفانه انتقاد می‌کنم. پرسپولیس از نظر فنی تیم فوق‌العاده‌ای است، ولی در تهران مقابل صنعت نفت با دو هافبک دفاعی بازی کردن نوبر است. ۴ امتیازی را مقابل ملوان و صنعت نفت از دست دادیم که بسیار حساس بود و الان به جای آنکه با اختلاف امتیاز صدرنشین باشیم در رده دوم هستیم. سپاهان زمین خورد و به ملوان باخت، استقلال هم مقابل شمس آذر لغزید، چه دلیلی دارد اجازه دهیم صنعت نفت مقابل ما امتیاز بگیرد. محمد عمری روی خلاقیت گل زد و یک پنالتی مشکوک هم به دست آوردیم که باعث شد پیش بیفتیم، چرا بعد از آن گل سوم را نزدیم و گذاشتیم حریف به گل برسد. عبدالله ویسی و تیمش عالی بازی کردند. در دفاع و حمله خوب بودند و مزد با جسارت بازی کردن‌شان را گرفتند.

پرسپولیس ترسو نه ولی محتاط بازی کرد

پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: نمی‌گویم ترسو، ولی پرسپولیس محتاط بازی کرد. در تهران که نباید برابر صنعت نفت احتیاط کرد. حریف جسور است و می‌آید یک گل می‌زند و دفاعی بازی می‌کند. یکی از راه‌های گلزنی شوت است، گل عمری هم روی شوت بود. پرسپولیسی که زلزله ذهنی در افکار حریفان ایجاد می‌کرد چرا در خانه بازی شجاعانه‌ای نداشت. اصلاً لزومی ندارد برابر تیم‌های درجه دوم امتیاز از دست برود. پرسپولیس سایه‌ای از تیم قهرمان چند فصل اخیر را در دو بازی آخر نداشت. دو هافبک دفاعی این تیم که آن قدر کند بازی می‌کنند می‌توانند روزهای سه‌شنبه بیایند با ما پیشکسوتان پرسپولیس بازی کنند. بازیکنان به خود بیایند و سرمربی هم تیم را از نظر روحی آماده کند، چون رقابت سنگین است و فقط قهرمانی هواداران را راضی نگه می‌دارد.

خراب کردن سرمربی پرسپولیس چه فایده‌ای دارد

فنونی‌زاده در مورد اینکه جواد نکونام گفته یحیی گل‌محمدی را در حدی نمی‌بیند که در موردش حرف بزند، تصریح کرد: به نظرم کمیته اخلاق باید به موضوع ورود کند و نسبت به تخلفی که سرمربیان استقلال و پرسپولیس داشته احکام لازم را صادر کند، چون کار دارد بیخ پیدا می‌کند. مدارک مربیگری از D تا A را در پنج سال باید گرفت، اما آن‌قدر فوتبال ما سطح پایینی دارد که یک مربی زودتر این مدارک را می‌گیرد و سرمربی تیم‌های بزرگ می‌شود. چگونه می‌شود بازیکنی که بیشترین بازی ملی را دارد تمامی مدارک را در زمانی زودتر از دیگر مربیان بگیرد. خراب کردن سرمربی پرسپولیس چه فایده‌ای دارد. حالا خوب است یک قهرمانی لیگ برتر ندارید و یحیی فقط یک سال گذاشت استقلال جام بگیرد. استقلال پیشکسوتان محترمی دارد و باید از آن‌ها ادب و احترام به بزرگ‌تر را یاد گرفت. من یحیی گل‌محمدی را می‌شناسم، در دوران بازی آرام و متین بود، الان هم آرام است. در این ماجرای دو همبازی سابق تیم ملی مقصر گل‌محمدی نیست. او با حُجب و حیاست و بالاخره یک جایی باید جواب بدهد تا متوجه شوند اگر لازم باشد می‌تواند جواب کسانی را بدهد که به اندازه پرسپولیس قهرمان نشده‌اند.

 منبع:آنا

پایان/*

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا