۰۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

حقوق کدام گروه از بازنشستگان واریز نشده است ؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛علی اکبر عیوضی، دبیر کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت حقوق بازنشستگان برخی از بازنشستگان در تماس با ما اعلام کردند که هنوز حقوق خود را دریافت نکرده اند. عیوضی در ارتباط با تاخیر در پرداخت حقوق باز...

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛علی اکبر عیوضی، دبیر کانون بازنشستگان کارگری تهران گفت حقوق بازنشستگان برخی از بازنشستگان در تماس با ما اعلام کردند که هنوز حقوق خود را دریافت نکرده اند.

عیوضی در ارتباط با تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: سه ماه است که مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با یک یا نهایت دو روز تاخیر پرداخت می‌شود.

به گفته وی تا پیش از این، پرداخت‌ها براساس جدول الفبای اعلامی صورت می‌گرفت، ولی در سه ماه اخیر معمولاً در پرداخت‌ها یک روز تاخیر اتفاق افتاده است.

روز گذشته تعدادی از بازنشستگان در تماس با ما اعلام کردند که باید روز قبل مستمری مهر خود را دریافت می‌کردند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است؛ عیوضی با بیان اینکه حتماً تا پایان وقت اداری امروز مستمری تمام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی به حسابشان واریز خواهد شد؛ گفت: بازنشستگان اطمینان داشته باشند که تا سی مهرماه حتماً حقوق‌ها واریز می‌شود.

این فعال صنفی بازنشستگان اضافه کرد: بازنشستگان به خصوص حداقل‌بگیران در روز‌های پایانی هر ماه با مشکل کمبود پول مواجه می‌شوند و این به دلیل ناچیز بودن مستمری‌ها امری طبیعی‌ست؛ از این رو پرداخت بدون تاخیر و طبق برنامه مستمری بازنشستگان کارگری اهمیت بسیار دارد.

این در حالی است که سازمان تأمین اجتماعی چند روز گذشته اعلام کرده بود که پرداخت مستمری و حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از روز پنجشنبه بیستم مهر آغاز شده و براساس حروف الفبا تا پایان این ماه فرایند واریز ادامه دارد./نبض بازار

پایان/*

مطالب مرتبط