۲۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

تضمین موفقیت پرسپولیس در آسیا با یک تغییر تاکتیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛پرسپولیس در حالی توانست فصل قبل به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد که سرخپوشان در تابستان چند بازیکن کلیدی خود را از دست دادند و در خط حمله تنها شهاب زاهدی را در اختیار دارند و گل محمدی هنوز نتوانسته مها...

پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛پرسپولیس در حالی توانست فصل قبل به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد که سرخپوشان در تابستان چند بازیکن کلیدی خود را از دست دادند و در خط حمله تنها شهاب زاهدی را در اختیار دارند و گل محمدی هنوز نتوانسته مهاجم مورد نظرش را جذب کند. یکی از نقاط قوت پرسپولیس در فصل گذشته حضور دوباره علیرضا بیرانوند در قفس توری قرمزهای تهرانی بود و عملکرد فوق العاده این بازیکن توانست تضمینی بر قهرمانی آنها باشد. به همین مناسبت به سراغ مهدی واعظی دروازه بان سابق پرسپولیس رفتیم که در زمان هدایت افشین قطبی گلر این تیم بود و با پرسپولیس به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید.

به عنوان دروازه‌بان اسبق پرسپولیس عملکرد بیرانوند دروازه‌بان اصلی تیم را چگونه ارزیابی کردید؟

بیرانوند دروازه‌بان اول پرسپولیس و تیم ملی ایران است که عملکرد مناسبی داشته است. در کنار این مسأله اصول دفاعی هم طوری طراحی شده که کمترین موقعیت را به بازیکن تیم حریف می‌دهد. از این رو بیرانوند در کنار توانایی‌هایی که دارد بهترین عملکرد ممکن را به نمایش گذاشته است و به‌حق عنوان بهترین بازیکن ایران را به خود اختصاص داده است.

به لحاظ بازیسازی، دروازه‌بان‌ها نقش مهمی در این امر پیدا کرده‌اند.

مطالب مرتبط