۰۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۸

بهترین فصل برای سفر به روسیه چه فصلی است؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛بهترین زمان سفر به روسیه، سوال بسیاری از گردشگران است که دوست دارند به این کشور پهناور سفر کنند. اگر موقعیت آب و هوایی بخواهیم درنظر بگیریم بهترین زمان سفر به روسیه متعلق به فصل تابستان است. اما هم...

بهترین فصل برای سفر به روسیه چه فصلی است؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛بهترین زمان سفر به روسیه، سوال بسیاری از گردشگران است که دوست دارند به این کشور پهناور سفر کنند. اگر موقعیت آب و هوایی بخواهیم درنظر بگیریم بهترین زمان سفر به روسیه متعلق به فصل تابستان است. اما همه چی از هتل گرفته تا خوردن یک فست فود در خیابان های سنت پترزبورگ  و.. قیمت بالایی دارند و یادتان باشد که ورودی های اماکن بازدیدی روسیه جزو کشورهایی است که برای گردشگر خارجی چندین برابر است از این رو حسابی باید هزینه های سفر خود را بررسی کنید. در این مقاله الی گشت به بهترین زمان سفر به روسیه از  نظر آب و هوای مختلف می پردازد تا اگر دوست داشتید به این کشور دیدنی سفر کنید زمانی متناسب با هدف سفری خود انتخاب کنید.

کشور روسیه از لحاظ گردشگری

سرزمین روسیه دارای پدیده های طبیعی است که نمونه اش در دیگر کشور ها نیست و یا وجود ندارد و برای طبیعت گردی بسیار مناسب است و به طور مثال یکی از کشورها برای دیدن شفق قطبی است. جدا از آن این شهر برای دیدن موزه های باستانی و هنری نیز مناسب است و موزه ی ارمیتاژ یکی از بزرگترین موزه های دنیا در سنت پترزبورگ قرار دارد که بخش مهمی  از آن بهترین آثار های نقاشان روسی را دارد و برای تاریخ نقاشی نیز بسیار مهم به حساب می آید. کاخ ها و معماری آن بسیار باشکوه۳ هستید و شما را معماری سبک گوتیک آشنا می کند.

از  دیگر دلایل سفر به روسیه علاقه به تاریخ معاصر جهانی است که بهترین مکان برای انقلاب کبیر روسیه، نظریه مارکس،  جنگ جهانی دوم و تشکیل سرزمینی به نام اتحاد جماهیر شوروی است. روسیه در گردشگری ادبی که زمینه ی ادبیات است بسیار پیش رفته است و با مشاهیر ادبیات روسیه چون لئو تولستوی، ماکسیم گورکی و یا آنتوان چخوف، آنا آخماتوا و صدها شاعر و نویسنده دیگر  آشنا می شوید و می توانید در فستیوال های ادبی روسی اگر زبان روسی را می دانید شرکت کنید. از این رو بهترین زمان سفر به روسیه با توجه به به فستیوال ها، آب و هوا، قیمت و کاهش هزینه های سفری متفاوت است و بنا به هدف سفر هر کسی فرق می کند. اما الی گشت به شما مخاطب اهل سفر پیشنهاد می دهد که یکبار  سفر به روسیه را تجربه کنید.

آب و هوای روسیه

روسیه کشوری است که در اوراسیا و در نیمکره ی شمالی قرار گرفته است و نزدیکی به قطب شمال دارد از همین رو شهرهای شمالی آن بسیار سرد است. وجود دریای بالتیک و دریاچه بزرگ خزر بر آب و هوای این کشور پهناور تاثیر دارد شهرهای نزدیک به ساحل دریای خزر شهرهای گرم تری هستند و شهرهای شمال روسیه شهرهای سرد تری به حساب می آید.

آب و هوای روسیه به خاطر دوری از خط استوا سرد است و مانند تمام کشورهای که در نیمکره شمالی قرار گرفتند دارای بارش سالانه باران و برف بالایی است و پیست اسکی های بزرگ نیز شهره است. میانگین دمای روسیه در سال بین منفی ۳۰ درجه سانتی گراد تا ۳۵ درجه است. روسیه چون کشور پهناوری هست با توجه به مقصدی که می روید آب و هوای آن را بررسی کنید و ممکن است در شهرهای جنوبی آن قدر سرما نباشد که در شهرهای سیبری آن  سرما وجود دارد.

هر فصلی شما می توانید از آب و هوای روسیه لذت ببرید و در چهار فصل آن شهرگردی، موزه گردی داشته باشید، اما اگر میخواهید از آب و هوای مطبوع لذت ببرید بهترین زمان سفر به روسیه از ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر یعنی از خرداد تا اواسط شهریور است. که در ائامه به شرح آن میپردازیم.

فصل بهار در روسیه

اگر از لحاظ قیمت بخواهید به مسکو، سنت پترزبورگ سفر کنید در فصل بین ماه مارس تا آخر خرداد که بهار روسیه نیز هست بهترین زمان به سفر به روسیه از لحاظ کاهش هزینه ها به حساب می آید. روسیه یکی از مقصد های مسافران ایرانی است که مدام انتخاب می شود اما نه در فصل بهار! و یادتان باشد که گردشگران ایرانی هم بخش مهمی از مسافران کشور روسیه را تشکیل می دهند. آب و هوای روسیه در فصل بهار آن قدر سرد نیست ولی حتما باید لباس گرم همراه داشته باشید. همه چیز اعم از هتل ها، پروازها، و حتی گشت شهری و استفاده از تاکسی برای شما ارزان به حساب می آید و اگر به دنبال کاهش هزینه های سفر خود هستید بهترین زمان سفر به روسیه از لحاظ قیمت و کاهش هزینه ها فصل بهار است.

بهترین زمان سفر از لحاظ مطبوع ترین  آب و هوا در روسیه

دو شهر دیدنی روسیه که همواره مورد توجه گردشگران ایرانی است مسکو و سنت پترزبورگ است و برای دیدن به خصوص سنت پترزبورگ فصل تابستان بهترین گزینه برای سفر است. دمای هوا در این فصل در شهرهای چون مسکو و سنت پترزبورگ به ۳۰ درجه سانتی گراد می‌رسد و از همین رو بهترین زمان سفر به روسیه از لحاظ آب و هوایی محسوب می شود. باید خاطر نشان کنیم چون های سیزن کشور روسیه به حساب می آید از سرتاسر دنیا به سوی این کشور سفر می کنند.

صف طولانی برای دیدن هر یک از اماکن تاریخی وجود دارد و حسابی افزایش قیمت غذاهای رستوران ها و فست فود ها را خواهید داشت. اگر هزینه ی سفر برایتان تفاوتی ندارد می توانید در تابستان از ماه جولای تا اواسط شهریور به این کشور سفر کنید و حسابی از آب و هوای مطبوع روسیه و شب های شاد و دلنشین، موسیقی خیابانی، جنبش و جوش مردم در خیابان های سنت پترزبورگ مانند نوسکی لذت ببرید. سری به سالن های شلوغ باله و اپرا بزنید و حتما اگر به هنر علاقه دارید یک اپرای دیدنی و یا رقص باله را در کشور روسیه به خود هدیه دهید.سفر به روسیه بر اساس دیدن شفق قطبی

اگر به روسیه برای دیدن پدیده ی شفق قطبی سفر می کنید می توانید مقصد های مختلفی را در روسیه انتخاب کنید. شفق قطبی در کشور های سردسیر و در هنگام بلندترین شب های طولانی سال اتفاق می افتد و روسیه جزو هشت کشوری است که در آن شفق قطبی را می توانید مشاهده کنید و از همین رو تورهایی روسیه با هدف سقف قطبی را انتخاب کنید. بستگی دارد کدام مکان روسیه مقصد شما برای  دیدن شفق قطبی  انتخاب می کنید.

بهترین زمان سفر به روسیه از دیدن شفق قطبی پاییز نیز هست که از ماه نوامبر تا مارس در منطقه ناریان مار است. در این بازده ی زمانی هم هزینه تورهای شفق قطبی کاهش دارد و استفاده از حمل و نقل بین شهری برای رسیدن به ناریان مار آنچنان گران هست. اگر دوست دارید این پدیده ی طبیعی و بکر خاص را حداقل یکبار در عمر خود تجربه کنید به ناریان مار سفر کنید. البته برای آگاهی از شفق قطبی. مقاله” تماشای شفق قطبی  در روسیه،  تصویری که هرگز فراموش نخواهد شد” را در وب سایت الی گشت مطالعه کنید.

سفر به روسیه در فصل پاییز

در فصل پاییز تنها زمانی است که می توانید روسیه رنگارنگ از طبیعت را ببینید اما پاییز در روسیه زودتر از راه می رسد و از اواخر ماه سپتامبر شروع می شود. اکتبر یا مهرماه بهترین زمان سفر به روسیه از لحاظ دیدن پاییز در شهرهای روسی است که جاذبه های سنت پترزبورگ کاخ و پارک گاچینا،کاخ کاترین در سنت پترزبورگ و… زیبایی منحصر به فردی دارد. این زمان برای شهر گردی مناسب است.

در صف های طولانی مکان های بازدیدی قرار نمی گیرید با خیال راحت از خلوتی شهر استفاده می کنید و از پاییز کوتاه مدت روسیه بهره مند می شود. البته دیگر شب های پر جنب و جوشی در شهرهای روسی در این زمان نیست و یا خیلی از رودخانه و چشمه ها در حال یخ زدن هستند. اما به لحاظ قیمت نیز ماه اکتبر آنچنان گران نیست و می توانید سفر به روسیه در این ماه تجربه کنید.

روسیه در فصل زمستان

زمستان در روسیه زود از راه می رسد از نوامبر تا مارس تقریبا فصل زمستانی روسیه به حساب می آید و بارش برف را از ماه نوامبر در شهرهای شمالی روسیه موجود است. اگر ورزشکار هستید و اسکی روی برف انجام می دهید یکی از بهترین پیست های اسکی روی برف در روسیه وجود دارد که می توانید به قصد ورزش به این کشور سفر کنید. بهترین زمان سفر به روسیه  در فصل زمستان به خاطر ورزش های زمستانی است و علاقه مندان به ورزش اسکی روی برف می توانند از آن بهره مند گردند.

هوا بسیار سرد است. دمای هوا گاهی در شب ها به منفی ۵۰ درجه ی سانتی گراد می رسد. کاخ کرمیلن، کاخ پترهوف، میدان سرخ  و بسیاری از مناطق گردشگری مسکو و سنت پترزبورگ با برف پوشیده  می شوند. در این موقع جدا از لباس گرم حتما باید از یخ شکن برای کفش های خود استفاده کنید و از زمستان لذت ببرید. در این فصل سال تقریبا فقط ورزشکاران اسکی به سمت روسیه سفر می کنند و خبر از مسافرهای دیگر نیست و همه چیز ارزان است.

جمع بندی نهایی

همان طور که در مقدمه مقاله ذکر شد اگر قصد سفر به روسیه را دارید بهترین زمان سفر به آن از لحاظ آب و هوای مطبوع تابستان است. اما اگر برایتان کاهش در هزینه های سفر مهم است بهار و پاییز می توانید به این کشور هم سفر کنید. اگر قصد دیدن شفق قطبی را دارید برنامه سفری شما کاملا متفاوت است و باید متناسب با بهترین پدیده ی شفق قطبی سفر کنید.

در الی گشت چنانچه شما پک های آماده تور روسیه را بخوانید می توانید خریداری کنید. جدا از آن می توانید از مشاوران و همکاران تیم سفری الی گشت در زمینه برنامه ریزی سفر مشورت بگرید. رزرواسیون الی گشت یکی از آسان ترین سامانه رزرو هتل و پرواز است که دسترسی به آن از طریق وب سایت به راحتی امکان پذیر است و در کم ترین زمان می توانید پروازهای روسیه را سرچ کنید و به راحتی خریداری کنید. الی گشت پیشاپیش سفر خوشی را برای شما در روسیه آرزومند است.

مطالب مرتبط