۰۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۵

با غذای سوخته چه کنیم؟

به گزارش اندیشه قرن؛ درست است که تجربه‌ی سوختن غذا برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتد و این موضوع بسیار طبیعی است. اما نگران نباشید، می‌توانید با استفاده از ترفندها و روش‌های مناسب، غذای سوخته را بهبود بخشید و دور نریزید. رفع بوی سوختگی برنج قرا...

با غذای سوخته چه کنیم؟

به گزارش اندیشه قرن؛ درست است که تجربه‌ی سوختن غذا برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتد و این موضوع بسیار طبیعی است. اما نگران نباشید، می‌توانید با استفاده از ترفندها و روش‌های مناسب، غذای سوخته را بهبود بخشید و دور نریزید.

رفع بوی سوختگی برنج
قرار دادن تکه‌های پیاز: تکه‌هایی از پیاز را داخل برنج قرار دهید تا بوی سوختگی برنج را از بین ببرد. پیاز را به صورت لایه‌ای برش داده و در لایه‌های برنج پخته‌شده قرار دهید.

استفاده از نان: بر روی برنج، تکه‌ای از نان بگذارید و تا زمان کشیدن برنج در ظروف سرو، بر ندارید. نان بوی سوختگی برنج را جذب خواهد کرد.

استفاده از آبلیمو: تکه‌ای پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و درون دستمال کاغذی بپیچانید، سپس آن را در قابلمه برنج بگذارید. بوی نامطبوع سوختگی برنج برطرف خواهد شد.

استفاده از حبه قند: چند حبه قند را در لایه‌های برنج قرار دهید، بوی سوختگی از برنج برطرف خواهد شد.

پیشنهاد می‌شود برای کامل‌تر شدن کار، می‌توانید کمی زعفران را موقع کشیدن برنج به آن اضافه کنید تا بوی خوش زعفران اثری از بوی سوختگی برنج باقی نگذارد و برنج خوش‌بو و خوش‌طعمی را سرو کنید.

رفع سوختگی خورش
اشتباهی که بیشتر خانم‌ها می‌کنند این است که وقتی خورش ته می‌گیرد بلافاصله در آن آب می‌ریزند. با این کار طعم سوختگی در خورش می‌ماند و دیگر نمی‌توانید کاری با آن بکنید. به جای این کار به محض اینکه خورشت ته گرفت زیر آن را خاموش کنید، خورشت را طوری به ظرف دیگر انتقال دهید که بخش سوخته منتقل نشود. سپس کمی روغن، آب، نمک و ادویه به خورش اضافه کنید و بگذارید ادامه پخت را طی کند.

روش دیگری هم برای خورشت ته گرفته وجود دارد و اینکه ابتدا به آرامی خورشت را در ظرف دیگه ای میریزیم و آب به همراه کمی آبلیمو به آن اضافه میکنیم.یک عدد سیب زمینی را قطعه قطعه کرده ودرون ظرف میگذاریم و هنگام سرو کردن سیب زمینی را از ظرف خارج میکنیم.

روش‌هایی که ذکر شد برای رفع بوی سوختگی و بهبود طعم خورش‌های ته‌گرفته بسیار مفید هستند. برخوردهایی که با خوراک‌ها در طول آشپزی داشته باشیم کاملاً طبیعی است و ممکن است در هر آشپزی اتفاق بیفتد. استفاده از روش‌های ذکر شده به عنوان ترفند‌های آشپزی می‌تواند مشکل را بهبود بخشد.

از این ترفندها در آشپزی استفاده کنید تا خوراک‌های خوشمزه‌تری به دست آورید و از مشکلات معمول در آشپزی مثل سوختگی خوراک‌ها کاسته شود.

رفع بوی سوختگی حبوبات

این ترفندها و روش‌ها برای از بین بردن بوی سوختگی حبوبات بسیار مفید هستند. با استفاده از سیب زمینی، نان سفید یا قهوه آسیاب شده، می‌توانید بوی سوختگی را جذب کنید و به طعم و مزه حبوبات کمک کنید. همچنین، افزودن اسپرسو، پودر کاری، یا تکه‌های شکلات تلخ نیز می‌تواند طعم و بوی سوختگی را کاهش دهد و حبوبات را خوشمزه‌تر کند.

پس از انجام این ترفندها، حبوبات را با آرامش سرو کنید و لذت ببرید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند از حبوبات سوخته استفاده کنید و از دور ریختن آن‌ها جلوگیری کنید.

رفع مشکل سوختگی کیک

استفاده از رنده: اگر قسمت بالا و روی کیک سوخته است، از رنده استفاده کنید تا قسمت‌های سوخته را از روی کیک بردارید. این کار می‌تواند کیک را تمیزتر و ظاهری زیباتر بدهد.

 

استفاده از چاقوی دندانه‌دار: اگر قسمت زیری کیک سوخته است، کیک را برگردانید و از چاقوی دندانه‌دار استفاده کنید تا لایه‌های سوخته را جدا کنید. این کار به شما امکان می‌دهد کیک را بهتر کرده و از طعم سوختگی جلوگیری کنید.

 

استفاده از شکلات یا خامه: اگر سوختگی کیک زیاد نیست ،می‌توانید از شکلات یا خامه برای پوشاندن قسمت‌های سوخته استفاده کنید. این روش به ظاهر کیک کمک می‌کند و مشکل سوختگی را پنهان می‌کند.

 

پس از انجام هر یک از این ترفندها، کیک را به صورت معمول سرو کنید. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند کیک سوخته را به یک کیک خوشمزه و جذاب تبدیل کنید.

 

راه حل روانی برای غذای سوخته
این فقط ترفند بازی ذهن است. فقط بگویید این یک غذای دودی است. برخی در واقع آن را باور می کنند و از آن لذت می برند، همانطور که یک غذای معمولی را دوست دارند. در واقع کاملا روانی است. همچنین بستگی به این دارد که چه کسانی این ظرف غذا را خواهند داشت. کسانی که ذهن باز دارند در واقع از این طعم لذت خواهند برد. اما اگر کاملا سوخته شده و زغال شده است، اصلاً این حقه را بازی نکنید. بهتر است از بیرون غذا سفارش دهید یا یک غذای سریع و آسان دیگر را درست کنید .

مطالب مرتبط