۰۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰

بارندگی در مناطق شمالی کشور

با گذر امواج کم دامنه تر از میانی جو روز دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب کشور همچنین در دامنه های البرز واقع در استانهای قزوین و البرز ابرناکی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد. همچنین بارندگی در من...

بارندگی در مناطق شمالی کشور

با گذر امواج کم دامنه تر از میانی جو روز دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی در غرب کشور همچنین در دامنه های البرز واقع در استانهای قزوین و البرز ابرناکی رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می دهد.

همچنین بارندگی در مناطق شمال کشور پیش بینی می‌شود.

سه شنبه در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی مناطقی از اردبیل و غرب گیلان و در ارتفاعات کرمانشاه و کردستان رگبارو رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

چهارشنبه علاوه بر اینکه در برخی مناطق غرب شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای قزوین و البرز افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می شود با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در استانهای گیلان و مازندران نیز آغاز می‌شود.

در این روز مقدار بارندگی در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل شده خواهد داشت.

طبق پیش بینی سازمان هواشناسی کاهش ۸ درجه ای دما برای آخر هفته پیش بینی می شود

پنجشنبه در نواحی شمال غرب سواحل شمالی استان خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز بارش و کاهش نسبی دما رخ می دهد در مناطقی از استان گلستان مقدار بارندگی قابل توجه است.

جمعه ابرناکی و بارش در شمال غرب کاهش مییابد در اردبیل و سواحل شمالی بارش بصورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

همچنین در دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای البرز، تهران و سمنان افزایش ابر رگبار پراکنده و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما انتظار می رود.

از بعد از ظهر دوشنبه و روز سه شنبه در برخی نقاط استانهای واقع در شمال غرب، غرب مرکز و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

همچنین طی پنج روز آینده در جنوب غرب کشور و غرب خلیج فارس وزش باد شمالی تداوم خواهد داشت.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج است.

مطالب مرتبط