۱۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۹

ایا مدارس شنبه و یکشنبه تعطیل است ۱۴۰۲

ایا مدارس شنبه و یکشنبه تعطیل است ۱۴۰۲ آلودگی هوا در خوزستان همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که در برخی از نقاط این استان از وضعیت قرمز هم فراتر رفته و رنگ بنفش را وارد جدول کیفیت هوا کرده است. بنابراین امروز هوای اهواز در وضعیت بسیار ناسالم و ...

تعطیلی

ایا مدارس شنبه و یکشنبه تعطیل است ۱۴۰۲

آلودگی هوا در خوزستان همچنان ادامه دارد به‌طوری‌که در برخی از نقاط این استان از وضعیت قرمز هم فراتر رفته و رنگ بنفش را وارد جدول کیفیت هوا کرده است. بنابراین امروز هوای اهواز در وضعیت بسیار ناسالم و هوای هفت شهر دیگر خوزستان در وضعیت ناسالم است.

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.

۵ میکرون در ایستگاه پادادشهر اهواز ۲۲۴، ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۲۱۶ و ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۲۰۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت بسیار ناسالم و بنفش بوده است.
در این مدت شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه سوسنگرد ۱۶۶، ایستگاه اندیمشک ۱۵۹، ایستگاه شوشتر ۱۵۲، ایستگاه خرمشهر ۱۵۵، ایستگاه شادگان ۱۵۴، ایستگاه ماهشهر ۱۵۶ و ایستگاه هندیجان ۱۵۷ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت ناسالم و قرمز بوده است.

ایا مدارس شنبه و یکشنبه تعطیل است ۱۴۰۲

ایا مدارس شنبه و یکشنبه تعطیل است ۱۴۰۲

همچنین هوای دزفول در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و نارنجی بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای مسجدسلیمان در شرایط قابل قبول بوده و هوای هیچ‌کدام از شهرهای خوزستان در وضعیت پاک نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

با این حال استانداری خوزستان درباره شکل فعالیت مدارس طی روز شنبه، ۲۰ آبان هنوز واکنشی نشان نداده است.

مطالب مرتبط