۰۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۲

افزایش ۶۵ درصدی حقوق بازنشستگان تصویب شد ؟ | واریز حقوق بازنشستگان با رقم جدید در سال ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، هیئت دولت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اقدامات دولت برای تسویه پاداش پایان خدمت جمعی از بازنشستگان، از پرداخت مطالبات ۶۵ درصد از بازنشستگان با رقمی معادل ۲۲ هزار میلیارد تومان خبر داد و گف...

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، هیئت دولت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اقدامات دولت برای تسویه پاداش پایان خدمت جمعی از بازنشستگان، از پرداخت مطالبات ۶۵ درصد از بازنشستگان با رقمی معادل ۲۲ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات باقیمانده نیز تا یکی دو هفته آتی پرداخت می‌شود.

منظور همچنین با اشاره به توضیحات دیروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجلس درباره خدمات و اقدامات دولت مردمی در حوزه سلامت و درمان، با «بی‌نظیر توصیف کردن خدمات دولت مردمی در این حوزه» اظهار کرد: تاکنون بیش از سه و نیم میلیارد دلار ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی و ۲۹۵ هزار میلیارد تومان نیز به شکل ریالی به وزارت بهداشت تخصیص داده شده است و مجموع تخت‌های جدید بیمارستانی که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند به هفت هزار تخت بالغ می‌شود و هزار خانه بهداشت جدید هم به بهره‌برداری خواهند رسید.

حساب حقوق بازنشستگان شارژ شد

واریز حقوق دی ماه بازنشستگان آغاز شد.
پرداخت‌ حقوق بازنشستگان براساس حروف الفبا انجام می‌شود و بازنشستگانی که نام خانوادگی‌شان با «الف» آغاز می‌شود، امروز مستمری خود را دریافت می کنند.

جدول تاریخ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

نام حرف

تاریخ پرداخت

بانک صادرات

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

آ – الف

۱۴۰۲/۱۰/۲۰

ط

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

حروف (ب) تا (ش) شعب تا ۲۰۰۰ نفر

۱۴۰۲/۱۰/۲۲

ظ

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

حروف (ص) تا (ی) شعب تا ۲۰۰۰ نفر

۱۴۰۲/۱۰/۲۳

خ

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ب

۱۴۰۲/۱۰/۲۴

گ

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

پ

۱۴۰۲/۱۰/۲۵

ل

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ت

۱۴۰۲/۱۰/۲۵

و

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ث

۱۴۰۲/۱۰/۲۵

ه

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

چ

۱۴۰۲/۱۰/۲۶

غ

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ج

۱۴۰۲/۱۰/۲۶

ی

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ژ

۱۴۰۲/۱۰/۲۶

ذ

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ص

۱۴۰۲/۱۰/۲۶

ک

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ض

۱۴۰۲/۱۰/۲۷

د

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ز

۱۴۰۲/۱۰/۲۸

ش

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ف

۱۴۰۲/۱۰/۲۸

ع

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ح

۱۴۰۲/۱۰/۲۸

ن

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ق

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

م

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

س

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

بنیاد شهید

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

ر

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

همکاران بازنشسته

۱۴۰۲/۱۰/۳۰

بانک ملی

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

بانک ملت

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

بانک تجارت

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

پست بانک

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

بانک سپه

۱۴۰۲/۱۰/۲۹

بانک کشاورزی

۱۴۰۲/۱۰/۲۹
دریافت فیش حقوق بازنشستگان

بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با ورود به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به آدرس https://es.tamin.ir و ورود به بخش «فیش حقوقی مستمری‌بگیران» و «مشاهده فیش حقوقی مستمری‌بگیران» می‌توانند فیش حقوقی خود را در ماه‌های مختلف مشاهده و چاپ کنند.
همچنین بر اساس جدیدترین اخبار حقوق بازنشستگان نوزدهم دی‌ماه، جمعی از بازنشستگان کشوری در استان‌های مختلف از جمله تهران، کردستان و خوزستان، با حضور مقابل دفاتر صندوق بازنشستگی کشوری، نسبت به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند. حاضران در تجمع، مهم‌ترین خواسته‌های خود را برخورداری از حقوق بالاتر از خط فقر و بهره‌مندی از خدمات درمانی رایگان دانستند و تاکید کردند: وقتی خط فقر بیش از ۲۵ میلیون تومان است، افزایش ۱۸ یا ۲۵ درصدی حقوق اصلاً کافی نیست.
واریز پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر به حقوق بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با اختصاص ۲۲۰۰۰ میلیارد تومان، ۶۵ درصد از مطالبات پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر بازنشسته دستگاه‌های اجرایی ملی، استانی و ایثارگران تامین اعتبار شد.
داود منظور اظهار کرد: رفع مسائل و دغدغه‌های بازنشستگان عزیز که از موارد احترام‌ترین بخش‌های جامعه هستند یکی ازاولویت‌های اصلی دولت مردمی محسوب می‌شود و در همین راستا مطالبات پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر بازنشسته دستگاه‌های اجرایی ملی، استانی و ایثارگران بالغ بر ۳۴۰۰۰ میلیارد تومان بود که از این مبلغ تا کنون ۲۲۰۰۰ میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد کل مطالبات ابلاغ و تخصیص داده شده است.

افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی تصویب شد

بنا بر اعلام رئیس کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در بازه زمانی سال اول برنامه هفتم توسعه، ۴۰ درصد افزایش حقوق برای بازنشستگان تأمین اجتماعی پیش‌بینی و تصویب شده است. با این حساب اگر یک بازنشسته ۸ میلیون تومان حقوق دریافت کند با افزایش ۴۰ درصدی رقم حقوق آن بازنشسته به حدود ۱۱ میلیون ۲۰۰ هزارتومان خواهد رسید.

ولی اسماعیلی با اشاره به مصوبات کمیسیون اجتماعی در بررسی مواد و تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۳ در هفته‌ گذشته که به کمیسیون تلفیق برنامه بودجه راه پیدا کرده، تصویب تأمین ۷۰ همت برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری از سایر منابع دولت را یکی از مصوبات مهم این کمیسیون عنوان کرد.
وی افزود: در همین راستا و در موضوع بازنشستگان تأمین اجتماعی هم که از کم‌توجهی به آن‌ها انتقاد شده بود، در کمیسیون اجتماعی برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اختصاص ۱۷۰ همت از محل دیون دولت به سازمان‌ تأمین اجتماعی تصویب شد که سازمان تأمین اجتماعی بتواند یا به صورت اوراق یا اجازه برای استفاده از میادین نفتی و گازی یا به هر نحوی که دولت تشخیص می‌دهد، دریافت و آن را برای متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران سازمان خود مورد استفاده قرار دهد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی ۴ میلیون مستمری‌بگیر دارد گفت: باید بتوانیم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگی مستمری‌بگیران را طبق برنامه هفتم توسعه را انجام دهیم، در همین راستا در کمیسیون اجتماعی با تصویب تأمین این ۱۷۰ همت و ارسال آن به کمیسیون تلفیق برنامه بودجه، گام اول برای اجرای آن انجام شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پیش‌بینی منبع تأمین مالی این مصوبه کمیسیون اجتماعی، اظهار داشت: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی حدود ۴۰۰ همت دیون دارد و طبق مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس باید ۱۷۰ همت از این دیون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود تا در بازه زمانی سال اول برنامه هفتم توسعه، ۴۰ درصد افزایش حقوقی که برای بازنشستگان تأمین اجتماعی پیش‌بینی و تصویب شده، تأمین و اجرا شود.

پایان/*

اندیشه قرن را در تلگرام دنیال کنید

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

یوسف صادقی کرمانشاه

۲۳ دی ۱۴۰۲


سلام با38 خدمت که 85 ماه آن درجبهه و باتقدیم تنها برادر شهید که خودم بزرگش کردم تحت تکفل بنیاد شهید اما حقوق نمی گیرم جانبازی هم هیچ 8سال بیمه واریزکردم درسال 99 بازنشسته شدم امسال شده 8میلیون باکثری وام ازدواج یک دخترم زیرشش میلیون میگیرم قصاوت باوجدان نه طلب وپاداش وحق سنوات گذشته من حقوق نمی خواهم طلبم پرداخت شودعاجزا نه د خواست رسیدگی دارم ۰۹۱۸۸۳۳۸۲۱۱یوسف

نظرات بسته شده است