افراد مبتلا به OCD بخوانند |توصیه های روشن در مورد چگونگی غلبه بر افکار مزاحم در مورد آسیب رساندن به مردم

توصیه های روشن در مورد چگونگی غلبه بر افکار مزاحم در مورد آسیب رساندن به مردم را در ادامه بخوانید

۷ نکته برای غلبه بر آسیب OCD

توصیه های روشن در مورد چگونگی غلبه بر افکار مزاحم در مورد آسیب رساندن به مردم.

اندیشه معاصر نوشت: در آخرین پستم توضیح دادم که “مضرات OCD” چیست. در این پست، بر اساس تجربیاتم به عنوان متخصص OCD و تحقیقاتی که در مورد درمان OCD انجام داده‌ام، توصیه‌های روشنی را برای انجام این کار شرح خواهم داد. استاندارد طلایی درمان OCD، پیشگیری از مواجهه و پاسخ (ERP) است، بنابراین تمام این توصیه ها بر اساس فلسفه و تکنیک های ERP است.

۱. تشخیص دهید که قطب نمای اخلاقی شما “بیش از حد کالیبره شده” است.

اگر مبتلا به OCD مضر هستید، احتمالاً می توانید تشخیص دهید که آستانه کمتری نسبت به اکثر افراد برای زیر سوال بردن اخلاقی بودن اعمال خود دارید. اگرچه بخش عاطفی مغز شما این احساس را ایجاد می‌کند که هر سوال اخلاقی که مطرح می‌شود واقعاً مهم است و واقعاً مشکوک است، بخش منطقی مغز شما احتمالاً می‌تواند ببیند که شما کمی زیاده‌روی می‌کنید.

افراد مبتلا به OCD بخوانند |توصیه های روشن در مورد چگونگی غلبه بر افکار مزاحم در مورد آسیب رساندن به مردم
افراد مبتلا به OCD بخوانند |توصیه های روشن در مورد چگونگی غلبه بر افکار مزاحم در مورد آسیب رساندن به مردم

بیایید از یک مثال بسیار رایج استفاده کنیم که می بینیم OCD مضرات زیادی دارد: ترس از استفاده از چاقو، به ویژه در اطراف افراد دیگر. بسیاری از افراد مبتلا به OCD آسیب دیده از استفاده از چاقو می ترسند زیرا فکر می کنند ممکن است یکی از نزدیکان خود را با چاقو بزنند. کسی که این ترس را دارد ممکن است از خرد کردن سبزیجات اجتناب کند زیرا فکر می کند از نظر اخلاقی اشتباه است که افراد اطراف خود را در معرض خطر چاقو قرار دادن.

واضح است که از نظر اخلاقی اشتباه یا حتی خطرناک نیست که شخصی سبزیجات را خرد کند (حتی در حالی که فکر آسیب رساندن به مردم دارد). اما اگر مبتلا به OCD آسیبی هستید، قطب‌نمای اخلاقی شما به گونه‌ای تنظیم شده است که یک پرچم قرمز برای این موضوع به‌عنوان مشکوک بودن اخلاقی درج کنید. یکی از اولین گام‌ها در غلبه بر آسیب OCD این است که بدانید اگر مغز شما چیزی را از نظر اخلاقی مشکوک نشان می‌دهد، به این معنی نیست که واقعاً از نظر اخلاقی مشکوک است.

۲. اگر مطمئن نیستید که چیزی از نظر اخلاقی درست است یا نادرست، آن را تجزیه و تحلیل نکنید… آن را انجام دهید!

در واقع، من تا آنجا پیش می روم که بگویم اگر شما به OCD آسیب وارد کرده اید و مطمئن نیستید که آیا عملی از نظر اخلاقی قابل قبول است یا خیر، به این معنی است که قطعاً از نظر اخلاقی قابل قبول است. اگر مغز شما آن را زیر سوال می برد، به این معنی است که ما باید آنقدر زیر آستانه چیزی باشیم که اکثر مردم از نظر اخلاقی مشکوک می دانند که بتوانیم مطمئن باشیم که این عمل از نظر اخلاقی قابل قبول است. این استدلال منجر به نصیحت دوم می شود.

ترس های OCD با رویارویی با آنها بهتر می شوند. این اصل کلیدی ERP است. اگر مبتلا به OCD آسیبی هستید، چیزی که باید با آن مقابله کنید، خطر انجام یک کار اشتباه اخلاقی با به خطر انداختن آسیب رساندن به مردم است.

شما باید به مغز خود بیاموزید که چیزهایی که فکر می کند از نظر اخلاقی مشکوک هستند در واقع بی خطر هستند و مغز شما این را فقط از طریق تجربه خواهد آموخت. بسیاری از افراد مبتلا به OCD آسیب دیده مطمئن نیستند که از کجا خط بکشند، و بنابراین زمان زیادی را صرف تجزیه و تحلیل سوالات اخلاقی خود می کنند. اما مجدداً، اگر آسیب مغزی OCD شما این سوال را مطرح می کند که آیا یک عمل از خط گذشته است یا نه، به این معنی است که اینطور نیست و شما باید آن را انجام دهید. چیزی نیست که نیاز به تجزیه و تحلیل داشته باشد. شما در نهایت به پذیرش این خطرات عادت خواهید کرد و مغز شما دیگر با آنها به عنوان خطرناک برخورد نمی کند و اینگونه است که OCD بهتر می شود.

۳. کارهایی را انجام دهید که باعث می شود احساس کنید در خطر آسیب رساندن به دیگران هستید.

از هر چیزی که مغز OCD به شما می گوید از آن اجتناب کنید زیرا ممکن است به دیگران آسیب برسانید، این همان کاری است که برای غلبه بر OCD خود باید انجام دهید. اگر از چاقو می ترسید، یک چاقو در خانه همراه خود داشته باشید. اگر در حین رانندگی از ضربه زدن به مردم می ترسید، رانندگی در اطراف پارکینگ هایی با تعداد زیادی عابران پیاده را تمرین کنید. انجام چنین کارهایی به مغز شما می آموزد که این کارها خطرناک نیستند و ترس در واقع خطرناک نیست.

۴. تصمیمات اخلاقی سریع بگیرید.

اجتناب از چیزهایی که در کوتاه مدت شما را مضطرب می کند، اضطراب را در دراز مدت حفظ می کند. یکی از رفتارهای اجتنابی در OCD می‌تواند اجتناب از عدم اطمینان در مورد سؤالات اخلاقی با صرف زمان طولانی برای تصمیم‌گیری در مورد خوب بودن یا نبودن برخی اقدامات باشد (به عنوان مثال، “آیا برای من خوب است که سبزیجات را امشب خرد کنم؟”). تا حد امکان زمان کمتری را در حالت تصمیم گیری در مورد این موارد صرف کنید. فقط به خود بگویید، “من می خواهم دیگر از OCD آسیب نبینم، و این واقعیت که من به OCD آسیب می رسانم به این معنی است که مغز من احتمالاً در این مورد اشتباه می کند، پس آن را خراب کنید، من فقط می خواهم این کار را انجام دهم.” تصمیم بگیرید که انجام کاری که نگران انجام آن هستید اشکالی ندارد و سریع تصمیم بگیرید.

۵. به یاد داشته باشید که افکار فقط افکار هستند.

داشتن افکار در مورد صدمه زدن به کسی با صدمه زدن واقعی به او متفاوت است. در خود افکار هیچ مشکلی وجود ندارد. ذهن و افکارتان را اینقدر جدی نگیرید.

اگر به OCD آسیبی دارید، به شما اطمینان می دهم: افکار شما هیچ معنایی ندارند و اصلاً ارزش آن را ندارند که به آنها اهمیت داده شود. به ذهن و افکارتان بی احترامی که شایسته آن است بدهید. همه اینها فقط نورون های تصادفی هستند که در مغز شما شلیک می کنند. این فکر توست افکار کاملاً بی معنی هستند. با آنها به عنوان چنین رفتار کنید.

۶. هدفمند به آسیب رساندن به مردم فکر کنید.

اکثر افراد مبتلا به OCD آسیب دیده از افکاری که در مورد آسیب رساندن به دیگران دارند وحشت می کنند. بنابراین، آنها تلاش زیادی می کنند تا از فکر کردن به این افکار خودداری کنند، اما البته، این فقط باعث می شود بیشتر در مورد آنها فکر کنید. درعوض، سعی کنید بیشتر به افکار و عمد فکر کنید. و در این مورد گرافیکی داشته باشید، چیزی را تابو نکنید و از هیچ چیز دوری نکنید.

به این فکر کنید که واقعاً چاقو زدن به کسی چگونه است. گور را تصور کنید، تمام خون را تصور کنید، وحشت را در چهره شخص تصور کنید. می دانم که این وحشتناک به نظر می رسد، اما دوباره: افکار فقط افکار هستند. شما با فکر کردن به این چیزها به کسی صدمه نمی زنید، اما با آموزش مغزتان که این افکار خطرناک نیستند به خودتان کمک می کنید.

۷. درمان را از یک متخصص OCD دریافت کنید.

اگر آسیب OCD واقعاً بر زندگی و عملکرد شما تأثیر می گذارد، توصیه ای بهتر از این نیست که از یک درمانگر کمک بگیرید که واقعاً می داند که آنها با OCD چه می کنند. درمانگری را انتخاب کنید که پیشگیری از مواجهه و پاسخ را انجام دهد، و آنها می توانند به شما کمک کنند در زمان سختی در مسیر خود بمانید و جزئیات مواجهه ها را به درستی دریافت کنید تا مطمئن شوید که کار می کنند.

پایان/*

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا