۰۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

اظهارات تند گل محمدی پس از بازی امشب پرسپولیس

به گزارش اندیشه قرن؛ یحیی گل‌ محمدی پس از برتری ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: کلاً بازی راحتی نبود. در شروع بازی متمرکز نبودیم و شروع خوبی نداشتیم. ما حتی آرامش...

اظهارات تند گل محمدی پس از بازی امشب پرسپولیس

به گزارش اندیشه قرن؛ یحیی گل‌ محمدی پس از برتری ۲ بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: کلاً بازی راحتی نبود. در شروع بازی متمرکز نبودیم و شروع خوبی نداشتیم. ما حتی آرامش لازم برای دادن پاس و ایجاد موقعیت هم نداشتیم. رفته رفته در شرایط فنی قرار گرفتیم و توانستیم راحت‌تر بازی کنیم و به گل هم برسیم. در زمان خوبی در نیمه اول به گل رسیدیم و در نیمه دوم نیز بازیکنان با تمرکز بیشتری نسبت به نیمه نخست وارد زمین شدند.

پنالتی که بیرانوند گرفت، نقطه عطف بازی بود

وی در ادامه افزود: بازیکنان در نیمه دوم با تفکر گلزنی وارد زمین شدند و به خواسته‌شان یعنی گرفتن سه امتیاز رسیدند. پنالتی که علیرضا بیرانوند گرفت، نقطه عطف بازی بود و با هوش و درایت خودش توانست پنالتی را بگیرد و از او تشکر می‌کنیم. امیدواریم همین روندی که در لیگ برتر و آسیا داریم طی کنیم و شرایط‌مان در جدول بهتر شود.

یکسری مشکلات آرامش و تمرکز را از تیم ما گرفته است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به درگیری بین محمدحسین کنعانی‌زادگان و سروش رفیعی و تعویض این دو بازیکن در بین دو نیمه بازی گفت: من در صحبت‌هایم گفتم. یکسری مشکلات هست که فکر کنم آرامش و تمرکز را از تیم ما گرفته است. ریشه نبودن این آرامش را باید پیدا کنیم. احترامی که تیم ما به آن نیاز داشت و شرایطی که پس از کسب سه قهرمانی لازم بود، مهیا نشد. اتفاقاتی قبل از بازی برای کنعانی‌زادگان افتاد که باعث شد تمرکز کافی نداشته باشد. ضمن اینکه سروش رفیعی در نیمه اول کارت زرد گرفته بود و با گرفتن کارت زرد دوم به مشکل می‌خوردیم. انکار نمی‌کنم شاید درگیری لفظی داشتند، اما باید این موضوعات ریشه‌ای حل شود. ما همیشه تیمی متحد بودیم و هستیم و این اتفاقات ممکن است در هر تیمی بیفتد. هر دو بازیکن باتجربه و از نفرات باکیفیت تیم هستند.

اگر اتفاقات خاصی در تیم بیفتد مسئولیتش گردن کادر فنی و بازیکنان نیست
گل‌محمدی پیش از این گفته بود ادامه همکاری‌اش به نتیجه جلسه هیئت مدیره پرسپولیس بستگی دارد. خبرنگاری با یادآوری این مورد از او پرسید «آیا اتفاق خاصی پس از این جلسه افتاده است؟» که سرمربی سرخپوشان تصریح کرد: اتفاق خاصی نیفتاده است. کارمان را انجام می‌دهیم و در شرایطی قرار داریم که بازی‌های حساس و فشرده‌ای در پیش داریم و با قدرت کارمان را ادامه می‌دهیم. به طور کلی می‌خواهم بگویم اگر اتفاقات خاصی بخواهد در تیم بیفتد مسئولیتش گردن کادر فنی و بازیکنان نیست. این موضوع را همین جا اعلام می‌کنم. با تمام وجود کار می‌کنیم و با قدرت برای شادی دل هواداران تلاش خواهیم کرد.

هنوز مشکلات پابرجاست و خبر خاصی نیست
«ظاهرا قرار بود اعضای تیم قبل از بازی شارژ مالی شوند، اما چنین کاری صورت نگرفت.»، وی در واکنش به طرح این موضوع اظهار داشت: جواب سؤال‌تان را در پاسخ سؤال قبلی دادم. هنوز مشکلات پابرجاست و خبر خاصی نیست.

بیرانوند در صحنه پنالتی تمرکز داشت، ولی شاید آن پنالتی را هواداران گرفتند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره حضور هواداران و فضای ورزشگاه خاطر نشان کرد: به نکته خوبی اشاره کردید و یادم رفت از هواداران تشکر کنم. این پیروزی را مدیون هواداران و شور و شعفی که به پا کردند، هستیم، به خصوص در صحنه پنالتی. بیرانوند در صحنه پنالتی تمرکز داشت، ولی شاید آن پنالتی را هواداران گرفتند و همین‌طور گل‌هایی که زدیم هواداران زدند. گل‌های قشنگی زدیم که سعید صادقی زد، ولی هم کار تیمی خوبی داشتیم و هم حمایت هواداران که نمی‌دانم چطور مراتب ارادت و دوست داشتن را به آن‌ها برسانیم، همینطور هواداران زن که کمی از زمین دور بوده و شایسته این هستند که بهترین جای ورزشگاه را به آن‌ها دهیم. امیدوارم توجه بیشتری به این مسئله شود. دوست نداریم بانوان هوادار در جای پرت ورزشگاه باشد. آن‌ها شایستگی نزدیک بودن به بازیکنان و زمین بازی را دارند.

صحبت‌های کنعانی‌زادگان واقعی نبود و روی مبالغی که گفت بزرگ‌نمایی کرد
وی در واکنش به درگیری لفظی و زننده بین کنعانی‌زادگان و یکسری از کشتی‌گیران ایران و ورود برخی از بازیکنان سابق پرسپولیس به این درگیری گفت: کنعانی‌زادگان وارد بازی نشد. او مصاحبه‌ای انجام داد و حرف‌هایی که نباید را زد. او یکسری صحبت‌هایی انجام داد که واقعی نبود و روی مبالغی که گفت بزرگ‌نمایی کرد. اصلاً چنین چیزی نیست. ما شاهد موضع‌گیری برخی ورزشکاران بودیم که من همین جا از آن‌ها می‌خواهم فضای ورزش را با صحبت‌های خودمان خراب نکنیم. من می‌دانم سایر ورزشکاران برای مردم کشور زحمت می‌کشند و حق‌شان است بهترین امکانات را در اختیار داشته باشند. باید به همه ورزشکارانی که به مردم خدمت می‌کنند، رسیدگی شود و هیچ وقت نباید تبعیض وجود داشته باشد. من هم با این بحث موافق هستم، چون بالاخره در دنیای حرفه‌ای فرقی بین یک دونده قهرمان با رشته دیگری وجود ندارد. بحث فوتبالیست‌ها در همه جای دنیا متفاوت است و می‌بینیم با توجه به استقبالی که از فوتبال در دنیا می‌شود، شاهد چه قرارداد‌هایی هستیم و این قرارداد‌ها بیشتر از سایر رشته‌های ورزشی دیگر است، ولی در هر صورت همه آن‌هایی که زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند برای مردم افتخارآفرینی داشته باشند، شایسته بهترین‌ها هستند.

کسانی باید از ورزشگاه آزادی بروند که آن را به این روز انداختند نه ما
وی در مورد بحث میزبانی پرسپولیس در ورزشگاهی غیر از آزادی یادآور شد: این امکان اصلاً وجود ندارد. تمام بدبختی‌های این ورزشگاه را ما کشیدیم و مصدومانی مثل یاسین سلمانی، وحید امیری و مهدی ترابی دادیم. اینجا به النصر عربستان باختیم و با ذوب‌آهن اصفهان مساوی کردیم. کسانی باید از اینجا بروند که ورزشگاه را به این روز انداختند نه ما. ما تیم پایتخت هستیم و تنها ورزشگاهی که می‌تواند میزبان هواداران پرسپولیس باشد، اینجاست. تیم ما بدون هوادار معنی ندارد و باید میزبانی خوبی از هواداران داشته باشیم. زمین ورزشگاه آزادی همچین تحفه‌ای نیست که منتش را بخواهند سر باشگاه پرسپولیس و استقلال بگذارند. این ورزشگاه نیاز به رسیدگی زیادی دارد و لیاقت پرسپولیس و استقلال این نیست که به ورزشگاه آزادی بیایند و باید ورزشگاه مجهزتری بسازند. حالا که شرایط ورزشگاه بهتر شده است، می‌گویند ما باید بیرون برویم که واقعاً جای سؤال دارد و آدم متعجب می‌شود. چطور روی‌شان می‌شود که بگویند ما و استقلال بیرون از اینجا بیرون برویم؟ کسانی باید بروند که ورزشگاه را به این روز کشاندند. مشکلات این ورزشگاه باعث خسارت‌های معنوی و مالی به تیم شده است. اشکالی ندارد این خسارت‌ها را پرداخت کنند، ما هم می‌رویم.

اگر شرایط مهیای کار کردن باشد با افتخار تمدید قرارداد را قبول می‌کنم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه تیمش در سال ۱۴۰۲ تنها یک شکست برابر النصر عربستان داشته است و هواداران پرسپولیس خواستار تمدید قرارداد او هستند، گفت: شرایط کار کردن باید مهیا باشد تا شرمنده مردم نشویم. ما یکی از مدعیان قهرمانی لیگ و جام حذفی هستیم و در آسیا باید آبروداری کنیم. با این شرایطی که در حال حاضر وجود دارد سخت است و نمی‌خواهم شرمنده هواداران شوم. دوست ندارم به این شرایط برسم. اگر شرایط مهیای کار کردن باشد با افتخار تمدید قرارداد را قبول می‌کنم. این کار نیاز به شرایط بهتری نسبت به الان دارد.

بازیکنانم با تمام وجودشان برای شادی هواداران کار می‌کنند و سزاوار بهترین‌ها هستند
گل‌محمدی درباره فشاری که پرسپولیس به دلیل بازی‌های فشرده لیگ و آسیا تحمل می‌کند و اینکه چه درخواستی از سازمان لیگ دارد، گفت: من هیچ وقت ترسی از فشردگی مسابقات ندارم و با توجه به اینکه تیم خوبی هستیم و بازیکنان خوبی داریم به بازیکنانم گفته‌ام نگران فشردگی مسابقات نیستم. فقط نگران این هستم که به لحاظ ریکاوری و امکانات به مشکل بخوریم. باشگاه باید نسبت به این مسائل رسیدگی داشته باشد. بازیکنانم با تمام وجودشان برای شادی هواداران کار می‌کنند و سزاوار بهترین‌ها هستند. شرایط باید طوری باشد که بازیکن با خیال راحت تمرکزش را برای تیم بگذارد. فشار مسابقات برای همه تیم‌هایی که در آسیا حضور دارند، وجود دارد.

 

مطالب مرتبط