آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز ۶ آذر/ از برگزاری جلسات متعدد برای رفع نواقص ساماندهی تا بازگشت دوباره برای اجرا

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز 6 آذر/ از برگزاری جلسات متعدد برای رفع نواقص ساماندهی تا بازگشت دوباره برای اجراو جزئیات بیشتر را در ادامه اندیشه قرن بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرنآخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز ۶ آذر/ از برگزاری جلسات متعدد برای رفع نواقص ساماندهی تا بازگشت دوباره برای اجرا.

حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه رفع ایرادات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در یکشنبه هفته آینده خبر داد.

حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت در مجلس ، گفت: طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسید و در جلسه علنی نیز مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت.

وی افزود: سپس طرح جهت بررسی به شورای نگهبان ارسال شد که شورا و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایرادات و ابهاماتی نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت گرفتند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: به دلیل اینکه در ۲ ماه گذشته بررسی لایحه برنامه هفتم در دستورکار مجلس قرار داشت و جلسات کمیسیون‌ها برگزار نشد لذا امکان بررسی ایرادات و ابهامات نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی وجود نداشت، اما هفته گذشته جلسه کارگروه تخصصی که در کمسیون اجتماعی به منظور بررسی طرح مذکور تشکیل شده، آمده برای رفع ایرادات و ابهامات تشکیل شد.

گودرزی اضافه کرد: در این جلسه ۲ ابهام و ایرادات شکلی شورای نگهبان نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت بر‌طرف شد اما قرار است در جلسه یکشنبه هفته آینده با حضور کارشناسان شورا و هیئت عالی نظارت مجمع، ایرادات و ابهامات شکلی و محتوایی نسبت به این طرح بر طرف شود.

نماینده درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه یکی از ایرادات مطرح شده داشتن بار مالی برای اجرای طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت است، گفت: احتمالا در جلسه هفته آینده دیگر ایرادات و همچنین موضوع داشتن بار مالی برطرف شود و گزارش کمیسیون درباره این طرح برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

پایان/*

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

  1. حجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی در خطبه‌های نمازجمعه این شهر اظهار کرد: امروز قشر زحمت‌کشی در بدنه دولت کار می‌کند که در چنگال قدرتمند پیمان‌کارانی قرارگرفته‌اند که گاهی در بعضی مجموعه‌ها این پیمان‌کاران با آنها مانند استعمار و بلکه بردگی نگاه می‌کنند. وی افزود: نیروهای شرکتی بین خوف و رجا زندگی می‌کنند و حتی جرات گرفتن مرخصی ندارند و امنیت شغلی آنها صفر است و حتی اگر مجموعه‌ای که در آن کار می‌کند قدرتمند و دولتی باشد زیر نظر پیمان‌کار به ناچار باید بله قربان‌گو باشد. امام جمعه پل‌دختر گفت: نیروهای شرکتی سالیان سال است دارند داد می‌زنند اما گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات آنها نیست، مجلس تصویب کرد آنهایی که خانواده ایثارگر هستند تبدیل وضعیت شوند که این از بهترین اقدام‌ها و انقلابی بودن مجلس در این مسئله خود را نشان داد. وی افزود: بر این اساس انتظار می‌رود نیروهای دولتی شرکتی که جز جامعه ایثارگری نیستند و مشمول این قانون نمی‌شوند اما با زجر زندگی خود را اداره می‌کنند نیز مورد حمایت دولتیان و مجلسی‌ها تا عمر این مجلس باقی است، قرار گیرند و فکر عاجلی در این زمینه صورت گیرد. موسوی یادآورشد: نیروهای شرکتی دولتی گمنام هستند و با زجر و منت زندگی می‌کنند، متاسفانه حقوق آنها کم است و عیدی آنها نیز به موقع بدست آنها نمی‌رسد زیرا به حساب پیمان‌کار واریز می‌شود که این با هیچ عدالتی سازگار نیست. وی افزود: این نیروها چندین بار به نهاد امامت جمعه مراجعه و یا مکاتبه کردند اما علی‌رغم انعکاس این مشکلات تا کنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و امروز نیز این موضوع از طریق تریبون نماز جمعه مطرح شد.

  2. باسلام و درود خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد مهلت ۴۵ روز قبل از عید نوروز سه سال قبل هنوز تمام نشده است عمر حضرت نوح وصبر حضرت ایوبم نداریم ؟؟

  3. اصلا طرح ساماندهی کارکنان دولت بار مالی داره که داره مگه راه دوری میره اونم تو این اوضاع و احوال گرونی خرج خودمون وخانوادمون میشه حتما باید جمع شود و یه خاوری نامی پیدابشه همشه بدزده وببره ؟؟!

دکمه بازگشت به بالا