۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

فوری| شکایت پرسپولیس از نورافکن و باشگاه سپاهان!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در حالی که ۲۴ ساعت گذشته فضای فوتبال ایران با انتشار ویدیویی از امید نورافکن تحت‌تاثیر قرار گرفته، باشگاه پرسپولیس سرانجام به درخواست هواداران خود پاسخ داد و از امید نورافکن شکایت کرد. باشگاه پرسپول...

فوری| شکایت پرسپولیس از نورافکن و باشگاه سپاهان!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در حالی که ۲۴ ساعت گذشته فضای فوتبال ایران با انتشار ویدیویی از امید نورافکن تحت‌تاثیر قرار گرفته، باشگاه پرسپولیس سرانجام به درخواست هواداران خود پاسخ داد و از امید نورافکن شکایت کرد.

باشگاه پرسپولیس اقدام نورافکن را «شنیع و دور از عفت عمومی» خوانده و اعلام کرده که شکایتی را از این بازیکن در کمیته انضباطی و اخلاق ثبت کرده است. اما نورافکن تنها مورد هدف حقوقی باشگاه پرسپولیس نبوده است.

پرسپولیس با اشاره به اینکه هواداران این تیم در ورزشگاه احساس امنیت نداشتند، نوشت که در این بازی «شاهد پرتاب اجسام سخت و خطرناک» به سوی هواداران این تیم بودند که باعث تهدید تماشاگران پرسپولیسی می‌شد.

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه خود عنوان کرده که از کانون هواداران سپاهان شکایتی را ثبت کرده و نوشته که علاوه بر تهدید جانی طرفداران، توهین‌های شدیدی هم نسبت به آن‌ها انجام شده است.

نکته مهم در مورد بیانیه پرسپولیس اینکه آن‌ها دوباره تاکید کردند که در صحنه پیش از گل رضا اسدی، خطای سروش رفیعی به اشتباه اعلام شده اما در عین حال سرخپوشان نوشتند که با این وجود «مسئولان تیم به سپاهان تبریک» گفتند.

بیانیه پرسپولیس را در ادامه بخوانید:
اعضای تیم فوتبال پرسپولیس از جمله مدیر تیم با وجود آن که هنوز هم اعتقاد دارند؛ اشتباه داور در اعلام خطا، در نهایت منجر به گل حریف شد، در پایان این مسابقه و در اظهار نظرهای خود به تیم فوتبال سپاهان تبریک هم گفتند. با وجود این موارد، متاسفانه این مسابقه از قبل شروع تا پایان آن جلوه‌های ناشایستی هم داشت که با توجه به شدت آن‌ها قابل چشم‌پوشی نبود.

از جمله این موارد باید به مشکلات و حمله‌های پیش‌آمده علیه هواداران و تماشاگران پرسپولیس از بیرون ورزشگاه تا روی سکوها اشاره کرد. البته به نسبت فجایعی که در سال‌های گذشته روی داد، شرایط بهتر شد ولی هنوز احساس امنیت وجود ندارد.

هواداران پرسپولیس در بیرون ورزشگاه با مزاحمت‌ها روبه‌رو بودند که تهدید‌آمیز بود و احساس امنیت را سلب می‌کرد. همچنین در داخل ورزشگاه شاهد پرتاب اجسام سخت و خطرناک از جمله بطری‌های شیشه‌ای به سمت آن‌ها بودیم که جای سوال دارد اصلا چگونه وارد فضا و کاسه ورزشگاه شده‌اند. این موارد جدای از توهین‌ و فحاشی زائدالوصف نسبت به بعضی اعضای تیم فوتبال پرسپولیس از جانب تماشاگران مقابل بود.

از دیگر اتفاقات تاسف‌ برانگیز دیگر در جریان این مسابقه، اقدام امید نورافکن بازیکن سپاهان، در انجام حرکت شنیع و دور از عفت عمومی نسبت به هواداران پرسپولیس و در واقع باشگاه پرسپولیس بود.

باشگاه پرسپولیس بر اساس موارد فوق نسبت به طرح شکایت از امید نورافکن و کانون هواداران سپاهان نزد فدراسیون فوتبال برای طرح در کمیته‌های اخلاق و انضباطی، اقدام کرده است.

 

 

مطالب مرتبط