سپاهان مقابل باشگاه فوتبال آلمالیق | هوادران استقلال و پرسپولیس در آزادی برای حمایت از ایران

سرمربی تیم فوتبال سپاهان از هواداران رقیب خود در لیگ برتر درخواست کرد با نگاه ملی برای حمایت از طلایی‌پوشان اصفهانی در ورزشگاه آزادی حاضر شوند.

ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از بازی سپاهان مقابل آلمالیق ازبکستان درمرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید رقابت‌ها جذاب‌تر شده و به جایی رسیده‌ایم که شاید بتوانیم متوجه شویم که چه تیمی شانس بهتر و بالاتر برای صعود به مرحله بعدی دارد. با اینکه با چالش‌های زیادی از جمله تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا روبرو شدیم، باز هم این موضوع را مثبت ارزیابی می‌کنم و می‌گویم شانس این را داریم که خودمان را نشان بدهیم و بتوانیم قدم بگذاریم. بازی در زمین انجام می‌شود.

خبر ورزشی نوشت: وی افزود: آلمالیق تیمی خوب با بازیکنان خوب است. نتایجی که در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده‌اند، خوب نبوده و همین موضوع بازی فردا را برای ما سخت‌تر می‌کند. آنها بدون اینکه هیچ فشاری روی‌شان باشد، برای این بازی می‌آیند. زمانی برای آماده‌سازی پیش از این مسابقه نداشتیم اما باید فردا برویم و بهترین نتیجه را کسب کنیم. آرزو می‌کردم که همه هواداران سپاهان را در ورزشگاه داشته باشیم و بتوانیم ورزشگاه را پُر کنیم اما این اتفاق رقم نمی‌خورد، چرا که ۵۰۰ کیلومتر دور از خانه هستیم آن هم به دلیل سناریویی که برای سپاهان چیده شد.

در هر حال می‌توانیم بگوییم حمایت هواداران نساجی را خواهیم داشت. همین‌طور از هوادار سپاهان می‌خواهم که اگر بتوانند زودتر در ورزشگاه حاضر شوند که از تیم نساجی حمایت کنند. حتی از هواداران استقلال و پرسپولیس می‌خواهم به ورزشگاه آزادی بیایند، چرا که حالا دیگر بحث، بحث باشگاهی نیست و ملی است. اینجا بحث ایران است و نساجی و سپاهان نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند. امیدوارم که برای کنفدراسیون فوتبال آسیا مثال خوبی باشد که مردم ایران، چقدر فوتبال را دوست دارند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا حواشی پیش آمده برای طلایی‌پوشان آنها را دلسرد نکرده است، تصریح کرد: به عنوان انسان ما با چالش روبرو می شویم. امیدواریم که بتوانیم چالش‌ها را در مسیر درست پیش ببریم. نمی‌توانیم بیدار شویم و بگویم راه حل و راهکاری برای حل مشکل نداریم. پس باید بیدار شویم و با شادابی با چالش‌ها روبرو شویم. اگر توانستیم از پس چالش‌ها بربیاییم، شاداب‌تر می‌شویم و اگر نتوانستیم باز هم اشکالی ندارد، تجربه کسب می‌کنیم و در آینده برای آن فکر بهتری کنیم.

وی ادامه داد: الان زمان آن است که در کنار یکدیگر باشیم. همه نظرات را بشنویم و از همدیگر حمایت کنیم تا این نقطه را رد کنیم؛ آن هم طوری که بیشتر مردم را شاد کنیم نه یکسری.

مورایس در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری بازی سپاهان در ورزشگاه آزادی، بلافاصله پس از دیدار نساجی و نوبهار در لیگ قهرمانان آسیا از نظر کیفیت چمن روی بازی شاگردان این مربی پرتغالی تاثیرگذار نیست، گفت: فکر می‌کنم که کنفدراسیون فوتبال آسیا هم بابت این قضیه نگران است، چون آنها هم دنبال کیفیت این مسابقه هستند و افرادی هستند که آمده‌اند وضعیت را تحلیل کرده و زمین را دیده‌اند. شاید به این نتیجه رسیدند که مشکلی پیش نمی‌آید.

وی افزود: لیگ قهرمانان آسیا یکی از بالاترین و بهترین رده مسابقات در قاره آسیا است. خیلی واضح است که مسئولان کنفدراسیون آسیا نگران این موضوع باشند. امیدوارم افرادی که در رأس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند به خوبی به این قضیه فکر کرده باشند و تنها کاری که می‌توانم انجام بدهم این است که به آنها اعتماد کنم.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بررسی تاریخی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص زمان برگزاری ۲ مسابقه در ورزشگاه آزادی، گفت: خاطرم است در زمان کرونا، بازی‌ها به صورت مجتمع در قطر برگزار می‌شد. در فاصله زمانی خیلی کمی، دو بازی در یک روز برگزار می‌شد. فکر می‌کنم AFC شرایط ورزشگاه آزادی را به این شکل دیده است.

مورایس در پایان گفت: همه می‌توانند بازی را ببینند و حس کنند. فوتبال ایران به توجه خیلی بیشتری نیاز دارد. مثالم کیفیت حمایت و استقبالی است که هواداران در کشور ما از تیم‌های حریف دارند. خیلی ممنونم از هواداران‌مان که تلاش می‌کنند مسیر ۵۰۰ کیلومتری را طی کنند و برای بازی فردا در ورزشگاه آزادی حاضر باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا