۰۰:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰

خب فوری برای بازنشستگان| ارائه ۵۴۸ میلیارد ‌تومان‌ تسهیلات به بازنشستگان کشوری خوزستان

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خوزستان از ارائه ۵۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان خوزستانی عضو این صندوق در سال گذشته خبر داد.

بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،آرش رشادتمند در گفت‌وگو با اندیشه قرن با تبریک فرا رسیدن ۲۵ ذی‌الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان اظهار کرد: ۲۵ ذی الحجه، روز نزول سوره انسان و آیه هل أتی در شأن اهل بیت مطهر پیامبر اکرم(ص)، در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری شده است .

وی افزود: جایگاه معنوی و عرفانی خانواده به عنوان محل پرورش آلاله‌های آینده‌ساز از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این میان آنچه که بیش از همه به آن سفارش مؤکد شده است، رعایت تکریم و حفظ حرمت سالمندان و معمرین به عنوان صحیفه غنی تجارب روزگار بوده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خوزستان گفت: بازنشستگان معزز عمر خود را در راه رشد و تعالی ایران اسلامی سپری کرده‌اند و خدمت صادقانه آنان برای انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان به عنوان ثروتی ماندگار و ارزشمند است، بنابراین تکریم این گرانمایگان و ارائه خدمات بهتر به آنان همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

رشادتمند عنوان کرد: امیدوارم جامعه امروز و فردای ما همواره از برکات وجودی و تجربیات ارزنده بازنشستگان فرهیخته بهره‌مند باشد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خوزستان با اشاره به جمعیت تحت پوشش این صندوق در استان گفت: در استان خوزستان تعداد بازنشستگان و موظفین کشوری ۸۰ هزار و ۶۹۵ نفر است.

وی با اشاره به برخی خدمات ارائه‌شده به بازنشستگان عضو این صندوق در خوزستان بیان کرد: در یک سال گذشته بیش از ۵۴۸ میلیارد تومان تسهیلات شامل وام ضروری، وام ازدواج فرزندان بازنشستگان به صورت قرض الحسنه و همچنین تسهیلات تقسیطی و تخفیفی به آحاد بازنشستگان استان پرداخت شده است.

رشادتمند عنوان کرد: همچنین به منظور رفاه حال بازنشستگان، تخفیف ۶۰ درصدی استفاده از هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان خوزستان در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هم گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، تا زمان ابلاغ آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان، مقرر است ماهانه مبلغ ۱۰ میلیون ریال به حساب بازنشستگان واریز شود و در هفته گذشته مبلغ ۳۰ میلیون ریال بابت سه ماهه اول امسال به حساب آن‌ها واریز شد.

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط