خبر مهم و فوری از بیمه تامین اجتماعی رانندگان تاکسی + جزئیات

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور توضیحات جدیدی درباره بیمه رانندگان تاکسی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور درباره بیمه رانندگان تاکسی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در بیمه کردن برخی از رانندگان تاکسی تعلل می‌کند، پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید تاکسیرا‌ن‌ها از طریق دیوان عدالت اداری بتوانند به نتیجه برسند.

مرتضی ضامنی درباره گلایه برخی تاکسیران‌ها از عدم برقراری بیمه تأمین اجتماعی اظهار کرد: مشکل این دسته از رانندگان تاکسی در برقرار نشدن بیمه به سازمان تأمین اجتماعی مربوط می‌شود این در حالی است که دولت اعتبار لازم برای این امر را هر ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌کند.

وی ادامه داد: برخی افراد به اسم راننده تاکسی از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند که باید از لیست بیمه حذف و رانندگان جدید تاکسی جایگزین آنها شوند اما علیرغم پیگیری‌های مکرر نتیجه‌ لازم برای به روزرسانی این فهرست صورت نگرفته است.

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در حذف افراد شتاب خوبی دارد اما برای جایگزینی افراد جدید همکاری لازم را ندارد این در حالی است که بیمه شدن رانندگان جدید یک تکلیف قانونی برای سازمان است و علیرغم اینکه قانونگذار شرایط و امکان را برای تأمین اجتماعی فراهم کرده و دولت هر سال در این رابطه بودجه‌ای به آن تخصیص می‌دهد، این سازمان افرادی که علاقمند هستند را بیمه می‌کند و در بیمه کردن افراد ذیحقی که پروانه فعالیت دارند، تعلل دارد!

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید در این زمینه پاسخگو باشد، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی سازمان تأمین اجتماعی، از ۳۱۳۰۰۰ فرد بیمه شده در حوزه‌های مختلف حمل و نقل عمومی کشور، ۲۰۰ هزار نفر در حوزه تاکسی، آژانس‌ و حمل و نقل باربری و ۱۲۰ هزار نفر از شهرهای مختلف کشور در انتظار قرار گرفتن در لیست بیمه هستند.

ضامنی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید رانندگان تاکسی بتوانند دست به دامن دیوان عدالت اداری شوند تا تأمین اجتماعی موظف به اجرای تکلیف قانونی خود شود.
پایان/*

منبع:نبض بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا