۲۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

خبر خوش از همسان سازی حقوق بازنشستگان | افزایش میلیونی حقوق بازنشستگان از این تاریخ

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه دیده خواهد شد. نجفی خواه معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه تهران ۲۰ درباره صندوق‌های بازنشستگی گفت: در حال حاضر دول...

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه دیده خواهد شد.

نجفی خواه معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه تهران ۲۰ درباره صندوق‌های بازنشستگی گفت: در حال حاضر دولت ۷۶ درصد بودجه صندوق‌های بازنشستگی را برای حقوق بازنشستگان پرداخت می‌کند و باید ۲۴ درصد دیگر را خود صندوقها تامین کنند اما این چنین نیست.

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مجلس نیز در این برنامه درباره آخرین تصمیمات گرفته شده درباره متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: براساس توافق صورت گرفته بین دولت و مجلس، اصل متناسب سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه دیده خواهد شد. قرار شد در برنامه هفتم برای کاهش فاصله حقوق بازنشستگان با شاغلان، با اجرای متناسب‌سازی این فاصله ترمیم شود.

وی افزود: اینکه متناسب‌سازی به چه میزان و درچه سالی از برنامه هفتم اجرا شود مواردی است که در صحن علنی مشخص خواهد شد مثلا احتمال دارد برای برخی از بازنشستگان در سال اول و برخی دیگر در سال دومِ برنامه انجام شود.

پایان/*

منبع:ایلنا

مطالب مرتبط