۰۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹

ثبت نام وام فرزندآوری سریع و فوری | کدام بانک ها سریع تر وام فرزندآوری را پرداخت می کنند؟

بستری مجازی به عنوان سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir برای تسهیل فرایند ثبت‌نام متقاضیان، برای دریافت این وام، راه‌اندازی شده است.

وام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،ثبت نام وام فرزندآوری سریع و فوری؛ اگر از آن دسته والدینی هستید که فرزند شما تازه متولد شده است، این نوید را به شما می دهیم که ثبت نام وام فرزندآوری سریع و فوری امکان پذیر است به شرط آنکه در اندیشه معاصر هرآنچه درباره ثبت نام وام فرزندآوری بیان می کنیم، مطالعه کرده و مراحل را اجرا کنید.

ثبت نام وام فرزندآوری سریع و فوری

مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام ۴ درصد به صورت سالانه است.

وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود و داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

میزان مبلغ وام تولد نوزاد ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

– میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال

همچنین برای تولد فرزندان دوقلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از سال ۱۳۹۹ به بعد شود نیز می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، بهره‌مند شود که میزان مبلغ این وام، ۳۰۰ میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز ۲۰ سال است.

سایت ثبت نام فرزندآوری ۱۴۰۳

به گزارش اندیشه معاصر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سعی دارد با توجه به شرایط متقاضیان، روند اخذ وام نوزادان ۱۴۰۳ را هرچه بیشتر، تسهیل و تسریع کند و به همین دلیل، بستری مجازی به عنوان سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزند، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir برای تسهیل فرایند ثبت‌نام متقاضیان، برای دریافت این وام، راه‌اندازی شده است و کاربران برای ورود به وبگاه ثبت‌نام وام فرزندآوری باید به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند.

والدین پس از دریافت کد رهگیری، ۱۲ روز فرصت دارند به بانک مراجعه کنند و پس از مراجعه به بانک، برای تکمیل مدارک ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

شرایط دریافت وام فرزندآوری

۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

۲- پدر متولدین سال (۱۴۰۰/۰۱/۰۱) به بعد و حداکثر تا دو سال پس از تولد فرزند

۳- وام فرزندآوری الزامی به سپرده گذاری ندارد

۵- ارائه اصل شناسنامه فرزند و پدر وی در زمان مراجعه به بانک الزامی است

۶- به هر فرزند متولد شده تنها یک بار تسهیلات به پدر تعلق می‌گیرد.

۷- تسهیلات حسب مصوبات شورای پول و اعتبار با کارمزد حداکثر ۴ درصد به صورت سالانه است.

۸- در مورد تولد فرزندان دوقلو و بیشتر، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق می‌گیرد.

۹- تسهیلات تولد فرزند به افرادی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای ۲.۵ نباشد.

۱۰- در صورتی که حین دوره بازپرداخت تسهیلات تولد فرزند، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا آمد، پرداخت تسهیلات مذکور طبق ضوابط به کودک بعدی امکان‌پذیر است.

۱۱- در صورت فوت پدر طفل یا طلاق والدین تسهیلات مذکور به شخصی که نماینده قانونی و قضائی ولی قهری یا قیم طفل است با ارائه حکم دادگاه پرداخت خواهد شد.

کدام بانک ها سریع تر وام فرزندآوری را پرداخت می کنند؟

شما می توانید با انتخاب نام استان خود بررسی کنید کدام بانک ها زودتر در استان شما وام فرزندآوری را پرداخت می کنند.

 سامانه بانک یاب

مدت زمات انتظار برای تعیین شعبه در بانک های ملت، پست بانک، رسالت، تجارت، ملی، قوامین، سپه، مسکن، رفاه، پارسیان، صادرات، آینده، گردشگری، پاسارگاد، اقتصاد نوین، عسکریه، شهر، کوثر، حکمت، ایران زمین، توسعه تعاون، دی، انصار، مهر ایران، سامان، امید، کشاورزی و سینا در تمامی استان ها در این صفحه قابل مشاهده است

در سال گذشته چقدر وام فرزندآوری پرداخت شد؟

بانک مرکزی در سال ۱۴۰۲ از مجموع یک میلیون و ۱۹ هزار و ۲۴۸ نفر متقاضی دریافت وام فرزندآوری به ۷۳۸ هزار و ۳۵۴ نفر وام پرداخت کرد. با اینحال در پایان سال گذشته ۲۸۰ هزار و ۸۹۴ نفر در صف دریافت وام ماندند. این ارقام یعنی ۲۷.۵ درصد در صف باقی مانده‌اند، اما ۷۲.۵ درصد موفق به دریافت وام شده‌اند که قابل توجه است.
آمار و ارقامی که در گزارش بانک مرکزی موجود است، به ما می‌گوید که بانک‌های کشور در سالی که گذشت بیشتر از ۴۵ هزار و ۹۳۸ میلیارد تومان تسهیلات فرزندآوری به متقاضیان پرداخت کرده‌اند. سال ۱۴۰۱ این رقم ۳۳ هزار و ۲۱۶ میلیارد تومان بود که این یعنی رشد حدود ۳۸ درصدی.
اگر به ستون تعداد وام‌های پرداختی نگاهی بیاندازیم، می‌بینیم که در سال ۱۴۰۲ بانک‌های کشور به ۷۳۸ هزار و ۳۵۴ نفر وام داده‌اند. این در حالیست که در سال ۱۴۰۱، ۸۲۱ هزار و ۶۰۳ نفر وام گرفته بودند که افت ۸۳ هزار و ۲۴۹ نفری و کاهش ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

کدام بانک وام فرزندآوری بیشتری پرداخت کرد؟

ست‌وجو در جداول آماری بانک مرکزی به ما می‌گوید که بانک ملت با پرداخت ۱۵۱ هزار و ۴۹ فقره وام به مبلغ ۹ هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان بیشترین وام فرزندآوری را پرداخت کرده است.

بانک ملت از مجموع ۱۸۵ هزار و ۷۷۷ نفر مراجعه‌کننده به ۱۵۱ هزار و ۴۹ نفر وام فرزندآوری داده است. از این تعداد، ۳۴ هزار و ۷۲۸ نفر در صف وام این بانک مانده‌اند. این آمار و ارقام یعنی تنها حدود ۱۸ درصد در صف وام مانده‌اند و ۸۲ درصد موفق به دریافت وام فرزندآوری شده‌اند.

همچنین بانک ملی ایران ۱۴۷ هزار و ۳۹۸ هزار فقره وام پرداخت کرده است. از مجموع ۱۶۸ هزار و ۵۴۹ نفر متقاضی، ۱۲ درصد یعنی ۲۱ هزار و ۱۹۶ نفر در صف دریافت وام هستند و ۸۸ درصد وام را تحویل گرفته‌اند.
بانک تجارت در این میان، ۸۹ هزار و ۵۳۰ فقره وام به مشتریان خود اعطا کرده است. ۱۲۲ هزار و ۴۹۳ نفر برای دریافت وام به این بانک مراجعه کرده بودند که تا پایان اسفند ۱۴۰۲ نزدیک ۳۲ هزار نفر در صف دریافت وام منتظر ایستاده‌اند. این بانک نیز موفق شده به ۷۴ درصد از متقاضیان خود وام فرزندآوری پرداخت کند.

قدرت پرداخت وام فرزندآوری در هر بانک چقدر است؟

قدرت پرداخت وام فرزندآوری در هر بانک چقدر است؟ بانک ملت که ۱۵۱ هزار و ۴۹ فقره وام به مبلغ ۹ هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ پرداخت کرده است، به طور متوسط ۶۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان به هر متقاضی وام داده است.

ببینیم شرایط دیگر بانک‌ها با توجه به تعداد وام پرداختی کمتر و تعداد پایین‌تر متقاضیان در صف مانده، چگونه است؟ برای مثال، بانک پاسارگاد ۵ هزار و ۳۶۱ فقره وام به مبلغ ۲ هزار و ۹۱۹ میلیارد تومان به مشتریان خود پرداخت کرده است. با یک حساب ساده می‌توان به این نتیجه رسید که این بانک در سال ۱۴۰۲، به طور متوسط ۵۴ میلیون و ۴۸۸ هزار تومان به هر متقاضی وام داده است.

بانک قرض‌الحسنه رسالت، بانک دیگری است که ۱۲۵۷ فقره وام به مبلغ هفت هزار و ۳۴۷ میلیارد تومان وام فرزندآوری پرداخت کرده است. این یعنی به طور متوسط ۵۸ میلیون و ۴۴۸ هزار تومان به هر متقاضی وام داده شده و این در حالیست که متقاضیان در صف مانده این بانک نسبت به بانک پاسارگارد حدود پنج هزار و ۶۰۰ نفر بیشتر است.

نحوه ثبت‌نام و دریافت وام فرزندآوری چگونه است؟

دو فاکتور مهم به وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ اضافه شده است؛ یکی افزایش مبلغ وام و دیگری حذف کارت پایان خدمت. متقاضیان برای ثبت نام هم می‌توانند به وبگاه ve.cbi.ir سر بزنند.

بانک مرکزی میزان مبلغ وام تولد نوزاد در سال ۱۴۰۳ را هم تعیین کرده است. بدین ترتیب، میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال تعیین شده است.همچنین اگر زوجی دارای فرزند دوقلو هستند، می‌توانند به ازای هر فرزند یک وام بگیرند. این وام به ترتیب تولید پرداخت می‌شود.

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از از سال ۹۹ به بعد هم باشد، علاوه بر این وام می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، استفاده کند. میزان مبلغ این وام ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده و زمان بازپرداخت ان ۲۰ ساله است.

بر اساس آنچه در بخشنامه بانک مرکزی آمده است، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و آغاز اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام چهار درصد به صورت سالانه است.
وثیقه‌ای هم که برای دریافت این وام در نظر گرفته شده، شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول است. در ضمن، داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست./اندیشه قرن

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط