۱۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳

پریسا کربلایی حسنی آموزش استقلال به کودکان را تشریح کرد

با این ۳ راهکار راحت و مهم استقلال را به کودکتان آموزش دهید

کودک مستقل، اعتماد به نفس بالایی خواهد داشت و یکی از وظائف والدین افزایش استقلال در فرزندان است.

پریسا کربلایی حسنی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،پریسا کربلایی حسنی روانشناس کودک و نوجوان راه کارهای مهم وطلایی برای استقلال کودکان به والدین ارائه کرد. پریسا کربلایی حسنی در یادداشت اختصاصی برای پایگاه خبری اندیشه قرن درباره آموزش ۳ راهکار راحت و مهم استقلال به کودکان نوشت: روش‌های بی‌شماری وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کودکی مستقل پرورش دهید. این روش‌ها کمک می‌کنند که بدون نیاز به مدیریت همه چیز توسط شما، فرزندتان نیز از کودکی خود لذت ببرد و استقلال را تجربه کند.

آموزش ۳ راهکار راحت و مهم استقلال به کودکان

کودک مستقل اعتماد به نفس بالایی خواهد داشت و یکی از وظایف شما به عنوان والدین افزایش استقلال در فرزندتان است. چون او همیشه در کنار شما نیست و نباید هم باشد بلکه باید بتواند در جامعه به طور مستقل زندگی کند و از عهده انجام مسئولیت هایش برآید. پس آموزش استقلال را از همان سن کودکی انجام دهید.

۱. به فرزندتان مسئولیت‌هایی را بدهید که می‌تواند انجام دهد:

کودک شما برای مستقل شدن نیازی به شروع مدیریت امور مالی خانواده یا گرفتن تصمیم‌های مهم ندارد. استقلال باید از خود کودک شروع شود و در همین مورد است که می‌توانید به فرزندتان کمک کنید. برای مثال، اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفر هستید می‌توانید از فرزندتان بخواهید فهرست وسایل مورد نیاز خود را بنویسد و چمدانش را آماده کند. همچنین، اگر می‌خواهید به پیک‌نیک بروید کودک می‌تواند با نوشتن لیست وسایل ضروری، به شما برای آماده شدن کمک کند. یا اگر مهمانی را دعوت کرده اید در آماده سازی وسایل لازم برای پذیرایی پیشنهاد های خود را بدهد و…

۲. حمایت کردن بیش از اندازه را کنار بگذارید:

۳. به کودک با گزینه‌های محدود، حق انتخاب بدهید:

ممکن است انتخاب یک غذا از منوی بلندبالای رستوران برای کودک دشوار باشد. در عوض، چند گزینه محدود به او ارائه کنید و از کودک بخواهید یکی از آن‌ها را انتخاب کند. دادن حق انتخاب به کودک با گزینه‌های محدود به او کمک می‌کند راحت‌تر انتخاب کند و همچنین برای موارد جدیدتر آماده شود. مثلا از بین چند لباس انتخاب کند که کدام را بپوشد یا از بین چند غذا کدام را بخورد و…

این ۳ راهکار راحت و مهم را بارها و بارها در موقعیت های مختلف تمرین و تکرار کنید تا یاد بگیرید، وظیفه تربیتی شما پرورش استقلال کودکتان است.

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط